Home / бабини рецепти / Бабин чај која ја враќа рамнотежата на хормоните

Бабин чај која ја враќа рамнотежата на хормоните

Еден од најголемите проблеми на жените, секако, е борба со дисбалансот на хормоните . За среќа, овој проблем постои природен решение, и за тоа не ви се потребни многу пари .Тоа е само три состојки кои ќе ви помогнат во рекордно време да ги донесете своите хормони во рамнотежа.

CAJEVI-1-200x300Све што ви потребно е:

– 100 гр. сув  цвет од детелина

– 50 гр. сув  цвет од кантарион

– 50 гр. суви лисја од црна рибизла.

Подготовка и употреба: Добро да се исецкаат  и да се измешаат сите овие растенија. една лажичка од оваа  домашна мешавина се прелива со чаша врела вода. Покријте ги  и оставете го да отстои 5 минути, а потоа исцедете и испијте го  веднаш.

За најдобар ефект, најдобро е секој ден да се пие една чаша на домашен чај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top