Free songs
Home / бабини рецепти (page 2)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Чудо на природната медицина: Мед и банана за кашлање, бронхитис…

Чудо на природната медицина: Мед и банана за кашлање, бронхитис…

Лекувањето на хронично кашлање и бронхитисот се секогаш проблематични, дури и за традиционалната медицина. Но, еден домашен лек содржи некои од најмоќните состојки кои ги смируваат грлото и плуќата, и можат да ги излекуваат кашлањето и бронхитисот во најкус рок! ...

Read More »

Домашен лек за чистење на организмот од две состојки

Домашен лек за чистење на организмот од две состојки

Ако постојано чувствувате замор, страдате од надуеност и гасови и имате проблеми со циркулацијата, веројатно е време да го прочистите организмот и да се ослободите од токсините. Состојки: – 12 чешниња лук – половина литар црно вино Лукот исечете го ...

Read More »

Ставете лук во уста и држете околу 30 минути: Ефектот е зачудувачки

Ставете лук во уста и држете околу 30 минути: Ефектот е зачудувачки

Лукот, освен што со своите антибактериски дејства лекува настинки и грип, тој е мошне употребувана билка во многу други здравствени ситуации. Една кинеска метода е да земете парче лик и секое утро да го ставите во уста и држите околу ...

Read More »

Симнете ја температурата на децата за помалку од 5 минути

Симнете ја температурата на децата за помалку од 5 минути

Експертите откриле како на дете на здрав начин да му ја симнете високата температура. Ако децата имаат температура од која не се чуствуваат добро тогаш треба да направите нешто, но важно е да знаете дека ако детето има температура и ...

Read More »

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате. За негова подготовка потребно ви е: 3 чешниња лук капалка маслиново масло газа Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го ...

Read More »

Запишете го овој рецеп: Сварете банана, мед и вода и почекајте три дена

Запишете го овој рецеп: Сварете банана, мед и вода и почекајте три дена

Лековитата крема од банани е одлично природно средство против кашлицата, чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорната кашлица и бронхитис. Особено е делотворна кај децата, но и кај возрасните. Вкусна е, здрава, многу хранлива и благотворно делува на ...

Read More »

Моќен рецепт крвните згрутчувања и холестерол во крвта

Моќен рецепт крвните згрутчувања и холестерол во крвта

Крвните згрутчувања и холестерол во крвта ги запушуваат крвните садови. Овие состојби бараат интензивно и трајно лекување за да се отстрани блокадата на нормален проток на крвта низ телото. Постои природно решение за може да Ви помогне во борбта со ...

Read More »

Напиток против камен во бубрегот и болести во црниот дроб – 2 зачини во врела вода

Напиток против камен во бубрегот и болести во црниот дроб – 2 зачини во врела вода

Овие два зачани имаат лековита моќ, а еве како да наравите напиток кој спречува болести во црниот дроб и бубрезите. Исчистете го организмот од токсини и спречете опасни болести на црниот дроб, како и создавање на камен во бубрегот со ...

Read More »

Со една лажица ќе ги исчистите отровите од телото

Со една лажица ќе ги исчистите отровите од телото

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници. Овој лек се покажал како многу ефикасен за тоа. Потребно ви е: – 5 ...

Read More »
Scroll To Top