Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / алтернативна медицина (page 5)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Како веднаш да ги смирите нервите – лесна и брза техника

Како веднаш да ги смирите нервите – лесна и брза техника

Јапонска техника за балансирање на емоциите и смирување на телото на брз и едноставен начин. Се што треба да направите е да го држите прстот од едната рака во текот на една минута, а потоа повторете ја постапката и со ...

Read More »

Со овој чај ќе ги оставите цигарите за неколку дена!

Со овој чај ќе ги оставите цигарите за неколку дена!

Познат руски леар Др Антонина Шчипина ги советува своите пациенти како на лесен начин да се одвикнат од пушење и тоа само со чај. Земете еден прстофат иситнети суви лисја од боквица, ставете ги во тегла и прелијте ги со ...

Read More »

Пиво и зачини во борба против грип

Пиво и зачини во борба против грип

Загрејте половина литар од било кое пиво, темно или светло, а кога ќе се загрее додадете 2 лажици мед, половина лажица цимет и неколку парчиња сушено каранфилче. Пијалакот консумирајте го пред спиење во мали голтки. Од прво вкусот ќе ви ...

Read More »

Народен лек за 12 дена лечи грип, ангина – лечи и рак на матка, бубрези..

Народен лек за 12 дена лечи грип, ангина – лечи и рак на матка, бубрези..

Овој Руски народен лек се верува дека за 12 дена лечи: грип и ангина, третира упорни главоболки, астма, туберкулоза, болести на белите дробови, болести на дебелото црево, воспаление на крвните садови, гихт, болести на срцето, висок крвен притисок, бубрежни заболувања и ...

Read More »

Mесецот кога сте родени ги открива вашите болести

Mесецот кога сте родени ги открива вашите болести

Истражувачите тврдат дека постојат научни причини поради кои треба да обрнете внимание на месецот во кој сте родени. Иако не е вообичаена пракса на сериозните академски истражувачи, сепак, научникот Никола Татонети се занимава со нешто целосно неочекувано за оние кои ...

Read More »

Кинеска медицина: Белите дробови реагираат на тагата, црниот дроб – бесот

Кинеска медицина: Белите дробови реагираат на тагата, црниот дроб – бесот

Според кинеската медицина, основни причини за заболувањата се емоциите, а секој орган има своја емоција Земјата, огнот, водата, воздухот и металот се основните пет елементи за кои Кинезите веруваат дека ги има во секое човечко тело. Според нивните тврдења, потребно ...

Read More »

„Лекот“ е во вашите раце: Оваа јапонска техника ќе ви помогне!

„Лекот“ е во вашите раце: Оваа јапонска техника ќе ви помогне!

Уште во древна Јапонија знаеле да се ослободат од стрес и тоа во рок од 5 минути. Оваа техника може да се користи било каде, затоа што „лекот“ е во вашите раце. Секој прст на вашата рака покажува некое чувство ...

Read More »

Најчудните домашни лекови НО навистина функционираат

Најчудните домашни лекови НО навистина функционираат

Доколку имате проблем со непријатна миризба на вашите стапала, лесно ќе го решите со нивно пребришување со крпа натопена со вотка. Овој пијалак содржи алкохол и антисептик кој ги уништува бактериите и габичките кои предизвикуваат непријатна миризба и ја суши ...

Read More »

Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

За подготовка на овој лек ќе ви бидат потребни две тазе јајца, памук и фластер. Загрејте ја рерната на 250 степени и печете ги лушпите од јајцата половина час врз хартија за печење. Откако лушпите ќе се оладат, иситнете ги ...

Read More »

Решете се од црнките на носот во само три лесни чекори

Решете се од црнките на носот во само три лесни чекори

Речиси и да нема личност која не ја мачат митисериите на носот. За да не продолжите да се мачите со истите и да не трошите пари на третмани и пилинг, митесириите на носот можете да ги отстраните и самите, во ...

Read More »
Scroll To Top