Free songs
Home / алтернативна медицина (page 5)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Оваа билка убива 98 проценти од ракот за само 16 часа (Видео)

Оваа билка убива 98 проценти од ракот за само 16 часа (Видео)

Со оглед на тоа што е една од најсмртоносните болести, научниците постојано се трудат да изнајдат препарати кои што конечно ќе и стават крај на оваа болест, а еден од нив е и оваа билка која за само 16 часа ...

Read More »

Погледнете во својот папок – Доколку имате ваков облик тоа е знак дека може сериозно да се разболите

Погледнете во својот папок – Доколку имате ваков облик тоа е знак дека може сериозно да се разболите

Папокот е чуден дел од телото. Откако ќе се родиме тој е секогаш е тука и е таинствен и тивиок. И треба да знаеме некои работи за него. Тешко е да се препознаат првите знаци на болеста, поготово ако е ...

Read More »

Јајцата од јапонска препелица – еве за која болест колку јајца треба

Јајцата од јапонска препелица – еве за која болест колку јајца треба

Јајцата од јапонска се добри за деца во развој, регенерација, подмладување на телото, корисна храна за децата. Овие јајца во себе содржат 74,6 проценти вода, 13,1 проценти протеини, 11,2 проценти масти, 1,1 процент минерали , од кои 0,5 проценти калиум, ...

Read More »

Паста за заби која ќе ги остави заболекарите без работа!

Паста за заби која ќе ги остави заболекарите без работа!

Новата паста за заби која прави чуда ја измислила Јапонката Казуе Јамагиши. Како што тврдат дел од професионалците од оваа гранка, со оваа паста одењето на заболекар ќе стане минато. Како функционира оваа паста за заби погледнете во следното видео: ...

Read More »

Тест од 60 секунди, ви треба само лажичка: Дали ви се болни внатрешните органи?

Тест од 60 секунди, ви треба само лажичка: Дали ви се болни внатрешните органи?

Се што ви треба е лажичка и најлон кеса, а на овој начин можете да проврите дали е се во ред со вашиот респираторен систем, цревата, хормоните, метаболизмот, бубрезите или забите. Единствено што треба да направите е со лажичката да ...

Read More »

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Притиснете со показлецот и држете 60 секунди – после ова никогаш нема да одите на доктор

Кога чуствуваме болка, најпрво одиме на лекар или се фаќаме за кутијата со лекови. Меѓутоа, после овој текст ќе се уверите дека нее  потребно да се трете со хемија, ниту да чекате во полните чекалници во болниците. Refleksologija i prsti ...

Read More »

Методот кој лечи 10 работи: Притиснете и задржете ја оваа точка точно 60 секунди

Методот кој лечи 10 работи: Притиснете и задржете ја оваа точка точно 60 секунди

Можеби сте слушнале за акупресура, метод кој уште одамна го практикувале Кинезите, а и ден денес го користат луѓето да се ослободат од различни болки во различни делови од телото. Според многу истражувања, притискањето на акупресурните точки павилно, може да ...

Read More »

Луѓето масовно го споделуваат неговиот лек против ракот – илјадници луѓе се излекувале со оваа метода

Луѓето масовно го споделуваат неговиот лек против ракот – илјадници луѓе се излекувале со оваа метода

Германски доктор Рудолф Бреус смислил метода на исхрана од 42 дена, оваа исхрана е  ограничена на сокови од органско овојше и зеленчук. Тој во својата книга “The Breuss Cancer Cure” наведува како со оваа метода излекувал над 45.000 луѓе од рак ...

Read More »

Ова мора да го знаете доколку имате „О“ крвна група

Ова мора да го знаете доколку имате „О“ крвна група

Луѓето со „0“ крвна група се навистина нешто посебно, бидејќи можат да даваат крв на сите останати групи (во еритроцитите на крвната група 0 нема никаков фактор кој би ја разорил туѓата крв), но можат да примат крв само од ...

Read More »

Додадете само една состојка во кафето и имајте подобро здравје

Додадете само една состојка во кафето и имајте подобро здравје

Mалкумина од нас знаат дека со додавање на само една состојка во црното кафе можеме значително да си го подобриме здравјето. Имено, станува збор за печурките. Печурките во прав кои можеме да ги најдеме во продавниците за здрава храна значително ...

Read More »
Scroll To Top