Home / алтернативна медицина / Со овој чај ќе ги оставите цигарите за неколку дена!

Со овој чај ќе ги оставите цигарите за неколку дена!

Познат руски леар Др Антонина Шчипина ги советува своите пациенти како на лесен начин да се одвикнат од пушење и тоа само со чај.

caj-od-bokvice-28854Земете еден прстофат иситнети суви лисја од боквица, ставете ги во тегла и прелијте ги со половина литар флаширана вода.

Поклопете го садот, и оставете го да отстои два часа.

Во текот на денот треба да се испие целата содржина од теглата.

Така секојдневно подготвувајте го овој чај, три месеци, открива Др. Шчипина.

Според советите, со чајот можете исто така да џвакате и свежи листови, по што за многу кратко време ќе изгубите секаква желба за никотин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top