Free songs
Home / алтернативна медицина

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Ви се затна носот а немате капки? – одзатнете го за три секунди

Ви се затна носот а немате капки? – одзатнете го за три секунди

Со температурите во минус во зимата, многу често знае носот да ни се затне. Дури и да немате капки при рака, има начин како да го одзатнете вашиот нос. Со врвот на јазикот допрете го непцето. Потоа со два прста ...

Read More »

Руски лек со кој ќе заборавите за проблемите со високиот крвен притисок

Руски лек со кој ќе заборавите за проблемите со високиот крвен притисок

Високиот крвен притисок е проблем кој го влошува здравјето на доста луѓе во светот. Тој предизвикува многу непријатност и лесно се хронифицира, но може да се контролира со рецепти од народната медицина. Ако сте доволно трпеливи, користејќи го рецептот кој ...

Read More »

Имате ли бели точки под очите или капаците – ослободете со од нив со неколку состојки

Имате ли бели точки под очите или капаците – ослободете со од нив со неколку состојки

Белите точки се една вообичаена состојба која луѓето ја имаат. Познати се како млечни точки. Иако овие нерамнини најчесто влијаат на новороденчињата, луѓето од сите возрасти можат да се здобијат со вакви точки. Што се млечните точки? Млечните или тврди ...

Read More »

Тест кои може да го направите дома – открива дали имате здрави бели дробови

Тест кои може да го направите дома – открива дали имате здрави бели дробови

Дали е се во ред со вашите бели дробови може да ви покаже мал тест за кој ви требаат само кибрит и запалка. Запалете го кибритот и испружете ја раката во која ја држите пред себе. Вдишете длабоко на нос ...

Read More »

Решете ги болките во грбот: Овие вежби се прават 1 минута (Видео)

Решете ги болките во грбот: Овие вежби се прават 1 минута (Видео)

Доколку имате болки во грбот, и сами знаете клолку може роа да ви смета во секојдневните активности и гво нормалниот живот. Но не се грижете, ви пренесуваме вежби кои ефикасно делуваат во најбрз можен рок! Лумбаго е еден од најчестите ...

Read More »

Дали некогаш ви се случило телото да ви „отскокне„ додека заспивате? Еве што се случува

Дали некогаш ви се случило телото да ви „отскокне„ додека заспивате? Еве што се случува

Сигурно некогаш ви се случило да заспиете и кога баш ви се чини дека , тонете во најубавиот сон, наеднаш вашето тело ќе ве изненади и ќе „ одскокне„ и ќе ве разбуди. Еве што всушност се случува: Научниците конечно ...

Read More »

Се будите во 3 часот – еве што се обидува вашето тело да ви каже

Се будите во 3 часот – еве што се обидува вашето тело да ви каже

Телото е неверојатен механизам. Во него за време на спиење се случуваат бројни хемиски реакции и промени кои многумина се поврзани со работите кои ги работиме во текот на денот. Ако навечер се будуите во исто време или пак не ...

Read More »

Едноставен тест со прстите – за помалку од една минута дознајте дали ви се заканува дијабетис

Едноставен тест со прстите – за помалку од една минута дознајте дали ви се заканува дијабетис

Предијабетис значи дека количината на шеќер во крвта е поголема отколку што треба да иде, но уште не е доволно висока за да се класифицира како дијабетис тип 2. Симптоми на дијабетис се: – жед – зголемено уринирање – хроничен ...

Read More »

Тешко болните пациенти се мелем за надрилекарите – се богатат на сечија мака

Тешко болните пациенти се мелем за надрилекарите – се богатат на сечија мака

Продавачите на разни алтернативни лекови и шарлантски лекари, кои наводно го лечат ракот, заработуваат огормни пари на сметка на заболените од малигни заболувања. Како „чудесен“ лек против ракот на различни органи, низ огласите се рекламира се и сешто, од чаеви, капки, ...

Read More »

Без столица и само еден ден е показател дека нешто се случува

Без столица и само еден ден е показател дека нешто се случува

Телото секогаш ќе ве алармира на време што е во ред со него, на пример, во отсуство на столица – дури и за краток период, дури и еден ден,  е првиот алармантен знак. Исто така, ако урина, измет, пот имаат ...

Read More »
Scroll To Top