Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 28)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Имам 60 години и овој зелнчук ми го поврати видот и отстрани маснотиите од црниот дроб

Имам 60 години и овој зелнчук ми го поврати видот и отстрани маснотиите од црниот дроб

Повеќето луѓе го ставаат своето здравје пред се и се целосно во право што го прават тоа. нашето здравје е најважна работа во животот и на неа секогаш треба да внимавате. Меѓутоа, да внимавате на здравјето е полесно да се ...

Read More »

Детенце од оваа обична играчка го загуби видот, внимавајте што им купувате на децата

Детенце од оваа обична играчка го загуби видот, внимавајте што им купувате на децата

Тинејџер од Тасманија го загубил 75 отсто видот откако си игарл со ласер и го држел вперен во своите очи, јавија австралиските медиуми. 14-годишното дете дошло кај офталмолог со сериозни повреди на очите и обајснил дека си играл со ласер ...

Read More »

Бабини лекови за – изгорен јазик, запушен нос…

Бабини лекови за – изгорен јазик, запушен нос…

Опекотините од пегла често се случуваат во домот, не само на оние кои ја користат пеглата туку и на оние кои случајно ќе ја допрат. Баба советува:  Исечете компир на половина, тријте го местото и држете додека печењето не помине. ...

Read More »

Природен лек за хемороиди: Компир и маслиново масло

Природен лек за хемороиди: Компир и маслиново масло

За надворешни хемороиди – 1 компир и се ренда просипува маслиново масло врз него На стерилна газа ги ставаме парчињата. Ваквата облога се става на анусот – да стоу во текот на целата вечер. За внатрешни хемороиди – Компирот се сече на стапчиња како на ...

Read More »

ЛЕК ПРОТИВ КАНДИДА

ЛЕК ПРОТИВ КАНДИДА

Кандидата е габичка која може да предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Се јавува често, но знае да биде тешка за искоренување. Овој лек, кој можете сами едноставно да го подготвите дома, е мошне ефикасен во борбата против кандидијаза. Потребни ...

Read More »

Како да се ослободите – потемнети колена и лакти

Како да се ослободите – потемнети колена и лакти

Потемнатата кожа на лактите и колената настанува од здебелената и мртва кожа како резултат од изложеноста на сонце, триење, притисок. Тие мртви клетки на кожата ги прават лактите и колената потемни од остатокот од телото. Кога работиме на маса, обично ...

Read More »

Мед и сусам- комбинација која лекува повеќе од десет болести

Мед и сусам- комбинација која лекува повеќе од десет болести

Ова природна смеса е одличен извор на витамини, посебно од групата Е, А и Б, како и минерли и омега киселини. Се препорачува да се зема во утринските часови на празен стомак. Сусамот и медот го зајакнуваат имунитетот, ја намалуваат ...

Read More »

Ова се првите знаци дека ракот расте во вашето тело

Ова се првите знаци дека ракот расте во вашето тело

Ракот е еден од најголемите причинители на смрт, во светот, и колку порано се открива толку подобро, па баш поради тоа не треба да се потпирате само на рутинските прегледи туку и на симптомите кои ви ги испраќа телото. Еден ...

Read More »

Суви смокви и јаболков оцет-рецепт за разградување на маснотиите

Суви смокви и јаболков оцет-рецепт за разградување на маснотиите

Доколку имате вишок на маснотии во крвта, овој рецепт е само за вас. Содржи само две состојки кои заедно одлично дејствуваат за разградување на маснотиите. Многу е едноставен. Потребни ви се само суви смокви и јаболков оцет. Лекот направете го ...

Read More »

Еве како да ги снема габичните инфекции од стапалата веднаш!

Еве како да ги снема габичните инфекции од стапалата веднаш!

За борба противгабичните инфекции на ноктите на нозете може да искористите многу едноставен начин. Натопете ги во јогурт ! Обичниот јогурт кој соджи живи бактерии acidophilus е одличен лек против бактериите на стапалата, оние кои се развиваат меѓу прстите и ...

Read More »
Scroll To Top