Home / природен лек / Природен лек за хемороиди: Компир и маслиново масло

Природен лек за хемороиди: Компир и маслиново масло

kompirЗа надворешни хемороиди

1 компир и се ренда просипува маслиново масло врз него

На стерилна газа ги ставаме парчињата. Ваквата облога се става на анусот – да стоу во текот на целата вечер.

За внатрешни хемороиди

kompirКомпирот се сече на стапчиња како на фотографијата, напомена без лушпа.

Парчето компир натопете го во маслиново масло и пред спиење се става во аналниот отвор и остава цела ноќ. Не се паничете наутро да го вадите компирот, парчето ќе омекне и ќе биде исфрлено надвор заедно со изметот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top