Free songs
Home / сведоштва (page 4)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

Отишол во пензија на 95 години, денес има 100 и како кардиохирург ја открива тајната за долг живот

Отишол во пензија на 95 години, денес има 100 и како кардиохирург ја открива тајната за долг живот

Дали верувате дека во светот постои човек кој отишол во пензија на 95 години? Доказ дека тоа е можно е докторот Елсворт Ворхем, славен кардиохирург кој неодамна наполнил 100 години. Тој во животот поминал сè и сешто, вклучително и Втората ...

Read More »

Масло од марихуана излечи смртно болен пациент во Хрватска (Видео)

Масло од марихуана излечи смртно болен пациент во Хрватска (Видео)

Борбата за потполна легализација на канабисот секојдневно освојува се поголема јавна подршка, а доказ за тоа е се поголемото медицинско следење на тематиката. Во емисијата “Проверено” на Хрватската телевизија Нова неодамна е објавен прилог од човек кој одлучил после хемотерапија ...

Read More »

Божји храм во Македонија со икона која прави чуда

Божји храм во Македонија со икона која прави чуда

Ова е местото во кое ќе го најдете својот спокој, ќе ги слушнете сопствените молитви. Манистирот Богородица Чудотворна е божјиот храм во земјава, велат посетителите. На патот од Кичево кон Демир Хисар, токму овде ќе ви запре здивот за миг. ...

Read More »

Чудо на моштите на Св. Лука – двајца исцелени на Кипар

Чудо на моштите на Св. Лука – двајца исцелени на Кипар

Кипарската Православна Црква објави за чудата што се случија со верниците за време на престојот на моштите на Св. Лука Кримски на Кипар. Кивотот со честичка од моштите бил донесен од Крим за поклонение на верниците на Кипар. Светињата пребивала ...

Read More »

Појдете и замислете желба, а овој манастир ќе ви ја исполни (Видео)

Појдете и замислете желба, а овој манастир ќе ви ја исполни (Видео)

По приказните на многуте верници, Свети Роман навистина ги исполнува добронамерните желби. До сега се забележани случаеви дека болнте  лица со помош на молитви од  манастирот си заминуваат здрави и исцелени. На посетителите им се препрорачува, најпрво да читаат молитви, ...

Read More »

Лековита вода во Раштак: Никола починал и оживеал – оттогаш лекува

Лековита вода во Раштак: Никола починал и оживеал – оттогаш лекува

Овој возрасен мештанин со многу интересна животна приказна пред 48 години доживеал клиничка смрт, а потоа сиот свој живот го посветил на селото и на помагање на луѓето. Вели дека на сон му се јавила мајката Божја и побарала во ...

Read More »

Наташа Пушова целосно оздравела од рак во 4 стадиум со едноставен рецепт

Наташа Пушова целосно оздравела од рак во 4 стадиум со едноставен рецепт

Во самото видео ги имате деталите околу начинот на кој Наташа го победила ракот со варова вода. ВАРОВА ВОДА Се користи вар во каменеста форма, 500 грама негасена вар. Се става во 5 литри ладна вода во сад или тенџере ...

Read More »

74-годишен Ирец одбил хемотерапија и се излекувал со пченична трева

74-годишен Ирец одбил хемотерапија и се излекувал со пченична трева

Кога лекарите му рекле на 74-годишниот Дени Мекдоналд од градот Данаф во Ирска дека има рак на желудникот, кој е толку раширен што најверојатно ќе го убие во наредните три месеци, тој решил да ги игнорира нивните совети за да ...

Read More »

Комарците ми го уништија летото, а потоа го дознав овој трик…

Комарците ми го уништија летото, а потоа го дознав овој трик…

Постои едноставен начин за спречување на напад од комарци, а нема да морате да купувате штетни спејови. „ValoRub“ е лек кој се користи за кашлање и настинка, а се нанесува на градите, грбот и вратот, како и на мускулите за ...

Read More »

Манастирскиот комплекс Калишта има чудесна моќ, благослов за идните мајки

Манастирскиот комплекс Калишта има чудесна моќ, благослов за идните мајки

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена на мајката Божја другата на светите апостоли Петар и Павле. За чудата на манастирот се слуша надалеку. Овде ...

Read More »
Scroll To Top