Home / сведоштва (page 3)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

Имам 60 години и овој зелнчук ми го поврати видот и отстрани маснотиите од црниот дроб

Имам 60 години и овој зелнчук ми го поврати видот и отстрани маснотиите од црниот дроб

Повеќето луѓе го ставаат своето здравје пред се и се целосно во право што го прават тоа. нашето здравје е најважна работа во животот и на неа секогаш треба да внимавате. Меѓутоа, да внимавате на здравјето е полесно да се ...

Read More »

Наместо лекови за Алцхајмер на сопругот му давала кокосово масло: Резултатот ги изненади докторите

Наместо лекови за Алцхајмер на сопругот му давала кокосово масло: Резултатот ги изненади докторите

Педијатарот Мари Т. Њупорт ја сподели приказната а својот сопруг Стив, на кого оваа болест му била дијагностицирана во неговите педесетти години. Неговите мозочни резени биле уништени и го загубил краткорочно памтењето. Користел класични лекови наменети за лечење на оваа ...

Read More »

Проверено: Постот е најдобра диета – чува од рак и ги топи килограмите

Проверено: Постот е најдобра диета – чува од рак и ги топи килограмите

Ако постите пет дена месечно значајно ќе го намалите ризикот за добивање срцеви болести, дијабетес и рак, тврди најновото истражување. Истражувачите од УКЛА Институтот за долговечност побараа од луѓето да го ограничат внесот на калории во текот на една работна ...

Read More »

Медицински феномен: Преживеа 27 инфаркти во еден ден

Медицински феномен: Преживеа 27 инфаркти во еден ден

Реј Вудхал, 54-годишник од англискиот град Веднесбари, проживеал вистинска животна драма откако доживеал срцев удар играјќи фудбал со пријателите. Но, вистинската борба почнала во болница каде за 24 часа доживеал 26 срцеви удари, а лекарите после секој се обидувале да ...

Read More »

Воениот лекар од Битола кој бил одликуван дури и од Султанот

Воениот лекар од Битола кој бил одликуван дури и од Султанот

Зоран Кардула за неговиот голем прадедо, воен лекар… “Тоа беше премногу болно за мојата баба па многу малку и зборуваше за тие настани. Тие изгубиле се, се им беше национализирано и само со 2 сандаци и малку вредни работи го ...

Read More »

17 год дете се врати од мртвите – лекарите дигнале раце – лекот бил природна терапија (Видео)

17 год дете се врати од мртвите – лекарите дигнале раце – лекот бил природна терапија (Видео)

 Во 2012 година. Грант тогаш 15 годишен ученик, доживеал сообраќајна несреќа – бил удрен од автомобил. Грант имал тешка повреда на главата. Лекарите им рекоа на родителите дека нема да ја преживее ниту ноќта со такви повреди, но откако успеа ...

Read More »

Немо момче од Струмица, проговорило пред икона на Света Гора

Немо момче од Струмица, проговорило пред икона на Света Гора

Според страницата „Aγιορειτικες μνημες“ („Светогорски сеќавања“), чудото се случило на почетокот од овој месец во свештениот манастир Дохијар на Света Гора. Чудото го објавил еден монах кој присуствувал на настанот, а за него говорел и на едно предавање во Солун. ...

Read More »

Што е здраво да се јаде – Жан Митрев: Вечерата ми е прв оброк

Што е здраво да се јаде – Жан Митрев: Вечерата ми е прв оброк

Наместо т.н. здрав и скап лосос, јадете ослиќ, а од месо, најздраво е зајачкото. Наместо домати во зима и сланина во лето, вратете и се на традицијата и јадете сезонски продукти како што јаделе нашите претци. Тоа е формулата за ...

Read More »

Се појави крст во џамија: Болни луѓе се излекуваа

Се појави крст во џамија: Болни луѓе се излекуваа

Во една од џамиите во Насарава се покажа крст што стотина од присутните верници останаа во шок, а многу од нив тоа го сметаа за чудо.Главниот имам на џамијта потврдил дека е виден крст во џамијата и го нарече тоа ...

Read More »

Сведоштво: Добринка Младеновска – Како го победив ракот

Сведоштво: Добринка Младеновска – Како го победив ракот

Педесет и четири годишната скопјанка Добринка Младеновска за Фактор ја сподели својата животна приказна. Таа се сеќава дека пред околу десет години на случаен самопреглед забележала промена и болка на едната дојка. Лекарите веднаш по прегледот и го потврдиле сомнежот. ...

Read More »
Scroll To Top