Free songs
Home / сведоштва (page 2)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

„Напред розово – чекори против ракот на дојка“ в недела на плоштад „Македонија“

„Напред розово – чекори против ракот на дојка“ в недела на плоштад „Македонија“

Прошетка под мотото „Напред розово – чекори против ракот на дојка“ во чест на сите жени кои имаат рак на дојка, за оние кои се излечиле, но и за оние кои ја изгубиле битката со болеста, ќе се одржи на ...

Read More »

Овој човек тврди дека би можел да ве врати од мртвите

Овој човек тврди дека би можел да ве врати од мртвите

Началникот на Одделението за интензивна нега во универзитетската болница „Стони Брук“ во Њујорк, Сем Парнија, вели дека со примена на најсовремената техника за реанимација би можеле да спасат многу животи. Ако како пациент во неговата болница сте имале прекин на ...

Read More »

Моштите на Пантелејмон до ден-денес лекуваат разни болести

Моштите на Пантелејмон до ден-денес лекуваат разни болести

Во сабота во манастирската црква “Св. Пантелејмон” во Горно Нерези ќе бидат прославени јубилејни 850 години од постоењето на овој христијански храм. За ВЕЧЕР кустосот на црквата раскажува за животот на светецот, за црквата, најпознатата фреска и честите посетители На ...

Read More »

Докторот кој велеше дека вакцините предизвикуваат аутизам е пронајден мртов во река

Докторот кој велеше дека вакцините предизвикуваат аутизам е пронајден мртов во река

Истакнатиот истражувач на аутизмот и противник на вакцините на средината на оваа година е пронајден како плови мртов во река во Северна Каролина, а неговото убиство е направено под сомнителни околности. Рибарот кој го пронајде телото на доктор Џејмс Џефери ...

Read More »

Мислеа дека син ми има само температура, додека не викна – МАМО, ЈАС ОСЛЕПЕВ!

Мислеа дека син ми има само температура, додека не викна – МАМО, ЈАС ОСЛЕПЕВ!

Наташа Дурлинг од Канада, на Фејсбук сподели фотографии од ужасот низ кој поминале таа и нејзиниот син, поради незаинтересираноста и негрижата на лекарите. Во четврток се појавиле првите симптоми, а до сабота наутро, момчето било многу слабо, имало црвени очи, ...

Read More »

Со Палео исхрана ја победил мултиплекс склерозата

Со Палео исхрана ја победил мултиплекс склерозата

Денис Делогу од Ријека во книгата „Во шумата – Како ја совладав автоимуната болест со помош на Палео исхрана и функционална медицина“.инспиративно сведоштво за тоа како успеал да ја победи мултиплекс склерозата и да се врати во нормален живот,   ...

Read More »

Вал Килмер тврди дека ракот на грлото не го излекувал со помош на медицината

Вал Килмер тврди дека ракот на грлото не го излекувал со помош на медицината

Актерот Вал Килмер (57) во вторникот во текот на дружењето со обожавателите на Редит утврдил дека со молитва и љубов се излекувал од ракот, пишува „Дејли мејл“. На ревносниот следбеник на Христијанската наука која во Бостон во 1789 година ја ...

Read More »

Треба ли да молиме за лекови, за живот? – ПОСВЕТЕНО ДОСИЕ (ВИДЕО)

Треба ли да молиме за лекови, за живот? – ПОСВЕТЕНО ДОСИЕ (ВИДЕО)

Треба ли да молиме за лекови за живот? Oва ,,Досие,, авторот Анита Петровска Рајковиќ го посвети на својот татко кој почина од редок тип на тумор, но и на сите пациенти во Македонија кои боледуваат од рак или други болести ...

Read More »

Сведоштва за лекување рак со Газија – помага ли

Сведоштва за лекување рак со Газија – помага ли

Во Првата светска војна петролејот им го спасил животот на многу српски војници. Овој дериват го користеле и Грците и Турците за сузбивање стомачни заболувања, а француските лекари во 19 век на база на терпентин и петролеј правеле средство за ...

Read More »

16 години никој не знаел што и е – нејзината болест може секој да ја добие

16 години никој не знаел што и е – нејзината болест може секој да ја добие

Студентката Џенин Миени била опседната со танц, а денеска едвај може да стане од кревет. -Танцот беше мојот вентил, тоа беше мојот живот, мојата љубов, мојата страст. Сега единствена работа на која се радувам е кога се будам – дека ...

Read More »
Scroll To Top