Free songs
Home / сведоштва (page 5)

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

Ова е спас – лек ако се изгорите со фигаро или пегла за коса

Ова е спас – лек ако се изгорите со фигаро или пегла за коса

Изгореници од фигаро или од пегла знаат да бидат многу болни и да зараснат многу бавно. Сепак, фризерот Маркус Францис вели дека го пронашол вистинското решение за овој проблем. Со оглед на тоа што Францис многупати и самиот тој се ...

Read More »

БОРБА ЗА ЖИВОТ: Билката која ме спаси од смртоносниот РАК!

БОРБА ЗА ЖИВОТ: Билката која ме спаси од смртоносниот РАК!

Човек од соседна Бугарија раскажува за неговиот пат во животот и борбата со чумата на 21 век-рак. Неговата приказна на многумина им дава надеж, а зошто е тоа така прочитајте па ќе дознаете! „Во 2002 година ми открија тумор во ...

Read More »

25 години бил неподвижен – се пријавил да биде заморче на тестирање – сега оди (Видео)

25 години бил неподвижен – се пријавил да биде заморче на тестирање – сега оди (Видео)

Џо Фишер имал незгода во која скршил 4 пршлени и бил врзан за инвалидска количка. Тој цели 25 години не можел да оди, но откако му понудиле да учествува во тестирањето на овој производ, денес тој има надеж повторно да прооди. ...

Read More »

Од молитвите пред чудотворната икона се родиле 17 деца

Од молитвите пред чудотворната икона се родиле 17 деца

Среде Поречието,  манастирскиот комплекс посветен на раѓањето на пресвета Богородица во селото Манастирец, во близина на Македонски Брод, кој се верува дека почнал да се гради во десеттиот век и кого премрежијата кои ги издржал низ вековите го прават уште ...

Read More »

Што појадува директорот на „Гугл“ кој планира да живее вечно

Што појадува директорот на „Гугл“ кој планира да живее вечно

Реј Курцвајл (68), изумител, футуролог и директор на инжениеринг во „Гугл“, но покрај работата поврзана со компјутерите и технологијата, тој работи и на продолжувањето на животниот век. Овој шеесетгодишен футуролог изјавил дека сака да „го продолжи животниот век на луѓето ...

Read More »

Се помолила пред чудотворната икона во Трубарево и оздравела

Се помолила пред чудотворната икона во Трубарево и оздравела

Мироточивата икона во црквата “Свети Ѓорѓија Победоносец” почна да прави чуда. Ова го потврдуваат членовите на црковниот одбор и старешината на храмот, отец Бобан Богдановски кои раскажуваат дека благодатот од молитвите пред иконата ја почувствувала една повозрасна скопјанка, на која, ...

Read More »

Докторите во шок: Се излечила од карцином во четврта фаза со овошје и …

Докторите во шок: Се излечила од карцином во четврта фаза со овошје и …

Жена (31) за која лекарите прогнозирале дека ќе живее уште најмногу 5 години тврди дека го победила ракот јадејќи овошје. Кендис Мери Фокс одбила да се лекува со хемотерапија откако и дијагностирале карцином на штитната жлезда и наместо тоа се ...

Read More »

Лек за очи се бара во Kапиштец и Kучково

Лек за очи се бара во Kапиштец и Kучково

Приказните за моќта на водата црквата „Свети Јован Kрстител“ во населбата Kапиштец и изворот во црквата „Светите Kозма и Дамјан“ во скопското село Говрлево, но и лековитата вода, чиј извор се нарекува „Мијочи“ во селото Kучково. Овој извор се наоѓа во ...

Read More »

Хуманост на дело: Анка, довчера неподвижна, мајка на 2 дечиња повторно ОДИ (Видео)

Хуманост на дело: Анка, довчера неподвижна, мајка на 2 дечиња повторно ОДИ (Видео)

Анка Николова 32 годишна радовишанка пред 2 години изгуби надеж дека повторно ќе може да се движи. Кога сите и кажале дека не може да се спаси десната нога Анка му напиша писмо на д-р Жан Митрев, во кое раскажа дека ...

Read More »

Анита Морјани – жената со рак, паднала во кома – се вратила и лекува (Видео)

Анита Морјани – жената со рак, паднала во кома – се вратила и лекува (Видео)

Анита Морјани, жената која имала рак на лимфните жлезди во последна фаза, речиси мртва, паѓа во кома и доживува искуство блиско до смртта. Од „таму“ се враќа збогатена со прекрасно искуство кое го лечи ракот „веднаш“ и донесува интересна трансформација ...

Read More »
Scroll To Top