Home / сведоштва / Ова е спас – лек ако се изгорите со фигаро или пегла за коса

Ова е спас – лек ако се изгорите со фигаро или пегла за коса

Изгореници од фигаро или од пегла знаат да бидат многу болни и да зараснат многу бавно. Сепак, фризерот Маркус Францис вели дека го пронашол вистинското решение за овој проблем.

kako-koristiti-figaro-7074-299x196-201203071101Со оглед на тоа што Францис многупати и самиот тој се соочувал со вакви непријатности, имал време да испроба секакви трикови со надеж дека ќе му помогнат во надминувањето на болниот процес. И конечно, го пронашол најдобриот лек.

Како што тој вели, најдобар лек за изгорените подрачја е млекото! Доволно е 15 минути да ја масирате кожата со млеко, и изгореницата ќе спласне.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top