Free songs
Home / аларм (page 52)

Category Archives: аларм

Feed Subscription

Купувате лекови на интернет? смртоносни лекови за слабеење, плодност.. полни со отров и измет од глувци!

Купувате лекови на интернет? смртоносни лекови за слабеење, плодност.. полни со отров и измет од глувци!

Препаратите за слабеење, за малигни заболувања, против маларија, средства за срце, и за намалување на притисок, дури и лекови против сида, можат да се купат нелегално на интернет. Во една неодамнешна анализа на Дојче веле се вели дека препарати за ...

Read More »

Зошто „цупкаме“, кога ни се оди во WC?

Зошто „цупкаме“, кога ни се оди во WC?

Пиење на течности особено на високи температури е нормално и добро, за да успееме нормално да функционираме без последици по здравјето, за време на жешките летни денови.

Read More »

Совети за слаби – како да се здебелите

Совети за слаби – како да се здебелите

Еве неколку совети за слаби т.е. како да стават по некој килограм повеќе на себе: Ако Вашата висина е 170 см, Вашата тежина треба да биде 70 кг. Со тежина помала од тежината пресметана на овој начин ќе изгледате слабо. ...

Read More »

Шумечките таблети се многу опасни – внимавајте

Шумечките таблети се многу опасни – внимавајте

Милиони луѓе ширум светот користат шумечки таблети не знаејќи дека тие го зголемуваат ризикот од срцев па и мозочен удар. Имено, тие имаат висок процент сол, предупредуваат научниците. Научниците од неколку британски универзитети откриваат дека луѓето кои земале шумечки таблети ...

Read More »

Лакот за коса предизвикува шеќерна болест?!

Лакот за коса предизвикува шеќерна болест?!

Група хемикалии познати како фталити (phthalates), кои ги има во некои козметички производи можат да предизвикаат дијабетес… Хемикалиите се содржани во големи дози во козметичките производи како лак за коса, лак за нокти, сапуни и шампони. Експертите открија дека жените, ...

Read More »

Истражување: Повремена употреба на марихуана не штети на здравјето

Истражување: Повремена употреба на марихуана не штети на здравјето

Пушењето џоинт еднаш на ден, се чини, не штети на белите дробови, покажа истражувањето спроведувано во текот на 20 години и потврди дека марихуаната не е штетна како што се цигарите. Резултатите од една од најголемите и најдолгите студии спроведени ...

Read More »

Како навистина можете да забремените – Вистини и Заблуди!

Како навистина можете да забремените – Вистини и Заблуди!

Мислевте дека можете да забремените доколку за прв пат имате секс, додека доите, или додека имате менструација? Проверете дали следните тврдења се вистина или заблуда.Тврдење 1: Не можам да останам бремена доколку користам кондом или пилула?! – Таблетите за контрацепција и ...

Read More »

Немојте да ги чистите ушите со стапчиња

Немојте да ги чистите ушите со стапчиња

Со стапчињата ушната маст само се притиска во внатрешноста на увото и се создава можност да се формира чеп. Се истуширавте ја исушивте косата и сега е време да ги исчистите и ушите, површински па малку длабоко за да се ...

Read More »

Пресметајте колку е старо вашето тело

Пресметајте колку е старо вашето тело

Научниците најдоа начин за пресметување на вашата физичка форма (или како што ја нарекуваат – фитнес возраст), без притоа да бидете изложени на стресни физички тестови. Се што треба е да одговорите на 7 прашања. Научниците од Универзитот за наука ...

Read More »

Внимавајте на дивата пиперка – Отровна е

Внимавајте на дивата пиперка – Отровна е

Ова билка е отровна билка, а ја споменуваме за да внимавате на неа и да не ја собирате! Чести се случаите на труење со плодовите и тогаш се јавуваат пречки во дишењето, повраќањето, потење, неизедначен пулс и парализа на срцетро. ...

Read More »
Scroll To Top