Free songs
Home / бабини рецепти (page 4)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Ставете кромид на вратот пред спиење – Звучи чудно, но помага

Ставете кромид на вратот пред спиење – Звучи чудно, но помага

Дали сте слушнале дека кромидот во народот се смета за “лек против седум болести”? И така е. Звучи неверојатно, но со помош на кромидот можете да воспоставите нормална работа на штитната жлезда! Ова е едноставна, но многу ефикасна метода. Од ...

Read More »

Ставете посолен лимон покрај главата – еве што се случува наутро

Ставете посолен лимон покрај главата – еве што се случува наутро

Некои луѓе спијат со посолен лимон крај главата зошто вдишувањето на тој мирис им олеснува некои мачнини. Се што треба да направите е да лимонот да го исечете на четири дела, ставете го на тацна и малку посолете, а потоа ...

Read More »

Бабини Лекови од ленено семе

Бабини Лекови од ленено семе

Лененото семе содржи растителни масла во чиј состав влегуваат глицериди на линолната, линолеинската и стеаринска киселина, белковини, витамин А,јаглехидрати, органски киселини,слуз, ферменти, гликонид линамарин Против камен во мокрачата- да се пие по 1 лажица ленено семе, навечер и на утро ...

Read More »

Народен лек за зголемување на хемоглобинот

Народен лек за зголемување на хемоглобинот

Намалувањето на хемоглобинот во крвта, независно од бројот на еритроцити, црвени крвни клетки го намалува капацитетот на крвта да го пренесува кислородот и доведува до анемија. Во народната медицина постојат повеќе рецепти за зголемување на хемоглобинот во крвта. Еден од ...

Read More »

Спас против ишијас

Спас против ишијас

1.Се вари зелката и се става на болното место. Облогите се менуваат три пати наден. Се меша од оваа маса на болното место и над неа се ставаат листовите од зелка. Се покрива со ленска крпа или газа, се држи ...

Read More »

Бабини лекови за Цистит кои гарантирано лечат брзо

Бабини лекови за Цистит кои гарантирано лечат брзо

Сок од краставица: Сокот од краставица е еден од најефикасните домашни лекови за третирање на циститис. Овој сок е мошне ефикасен деуретик. Шолја од овој сок, промешан со една кафена лажичка мед и една лажица свеж сок од зелен лимон ...

Read More »

Чудесен сок – го убива ракот

Чудесен сок – го убива ракот

Овoj “чудо од пијалак” кружи веќе долго време. Славниот г-дин Сето се колне во него. Тој сака на јавноста да и се привлече вниманието, особено на оние луѓе кои боледуваат од рак. Овој пијалак може да ве заштити од лошите ...

Read More »

Бабини лекови: Брзо решение за алергии – лек што го имате дома

Бабини лекови: Брзо решение за алергии – лек што го имате дома

Рицинусово масло: Ефикасен домашен лек за алергија е откриен од страна на Др. Хемант Патак. Тој откри дека пет капки од рицинусово масло во половина шолја сок од било кое овошје или зеленчук или пак промешано во обична вода, и ...

Read More »

Ставете бибер на лимон – еве што лечи за час

Ставете бибер на лимон – еве што лечи за час

Прехладите се тука, и никогаш не знаеме кога можеме да се разболиме. Најчесто не напаѓаат при премин на годишните времиња, кога имунитетот се бори со временските промени. Наместо да пиете лекови, постои природен начин со кои можете да оздравите за ...

Read More »

Ве болат коските и колената – со овој напиток болката веднаш исчезнува

Ве болат коските и колената – со овој напиток болката веднаш исчезнува

Колената се едни од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно движење на телото и подржување на сите движења на ногата за време на одењето, скокањето, трчањето и стоењето. Овој напиток содржи остојки со моќни противвоспалителни својства кои ја ...

Read More »
Scroll To Top