Home / бабини рецепти / Суви смокви и јаболков оцет-рецепт за разградување на маснотиите

Суви смокви и јаболков оцет-рецепт за разградување на маснотиите

Доколку имате вишок на маснотии во крвта, овој рецепт е само за вас. Содржи само две состојки кои заедно одлично дејствуваат за разградување на маснотиите. Многу е едноставен.

smokvi-300x150Потребни ви се само суви смокви и јаболков оцет.

Лекот направете го навечер, а земајте го рано наутро на празен стомак. Земете 3 суви смокви и со чепкалка за заби добро избоцкајте ги од сите страни, а потоа смоквите ставете ги во стаклен сад во кој претходно сте ставиле јаболков оцет.

Смоквите треба да бидат во оцетот цела ноќ и рано наутро ќе треба да ги изедете. Јаболковиот оцет што ви останал искористете го за да направите смокви за наредниот ден. Чистењето на маснотиите на овој начин трае 14 дена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top