Free songs
Home / бабини рецепти (page 29)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Ослободете се од херпесот и акните за 24 часа, по придоден пат

Ослободете се од херпесот и акните за 24 часа, по придоден пат

Доколку имате проблем со херпес или акни, ние го имаме лекот кој на природен начин за 12 часа ќе ви помогне да се ослободите од нив. Земете едно чешне лук, ситно исечкајте го и ставете го директно на херпесот. Оставете ...

Read More »

Рецепта – Чудо за лекување на рак, штити од инфаркт…

Рецепта – Чудо за лекување на рак, штити од инфаркт…

Рецепта за лекување на целиот организам! Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, претпазува од инфаркт, и се смета дека  помага при лекување на рак. Неопходни состојки: ...

Read More »

6000 години стар лек споменат и во Хомерова илијада – еве што лечи и како да се направи

6000 години стар лек споменат и во Хомерова илијада – еве што лечи и како да се направи

Дали сте слушнале за пастели? Рецептот датира од пред 6000 години, а се споменува во античка Грција и на Блискиот Исток. Името под кое овој специјалитет е познат е пастели. Некои го нарекуваат грчки појадок. Десерт или лек, ова јадење ...

Read More »

Руско-корејски рецепти: Зајакнете го срцето и заштитете се од тумори

Руско-корејски рецепти: Зајакнете го срцето и заштитете се од тумори

Tрадиционални лекови кои може да ги подготвиме дома и не треба да трошиме многу време и пари, а истовремено дејствуваат и како превентива: Лековит појадок *Брусница Веќе е познато дека се смета за една од најздравите зрнести овошја, а во ...

Read More »

Домашен крем од мед за суви раце и испукани стапала

Домашен крем од мед за суви раце и испукани стапала

Домашниот крем од мед кога еднаш ќе го пробате, ќе биде вашата омилена козметика и ќе престанете да фрлате пари за скапи производи кои содржат штетни хемикалии. Кремот се користи за суви раце, испукани усни и стапала.Секако можете да го ...

Read More »

Чудо рецепт за лекување рак!

Чудо рецепт за лекување рак!

Храна за лекување на комплетниот организам! Ги чисти крвните садови, го лекува срцето, буквално го обновува имунолошкиот систем, го чисти црниот дроб, целиот систем на излачувањe, исто така и дигестивниот тракт од патогени микрофлори. Го подобрува работењето на мозокот и ...

Read More »

Волшебна рецепта против проширени вени со млеко и сапун

Волшебна рецепта против проширени вени со млеко и сапун

Оваа волшебна рецепта против проширени вени и тромбоза се пренесува од поколение на поколение, бидејќи дава гарантирани резултати. За нејзино подготвување ќе ви бидат неопходни само 1 чаша свежо овчо млеко и 1 бебешки сапун. Изрендајте го сапунот во млекото ...

Read More »

Смокви во маслиново масло лек за неплодност

Смокви во маслиново масло лек за неплодност

Маслиновото масло во комбинација со смокви е чудесна комбинација во аптеката на природата и претставува народен лек одамна познат главно во приморските региони. Искуството покажува дека комбинацијата од смокви и маслиново масло помага во лечење главно на: неплодност, хемороиди,  цревни ...

Read More »

Бабин лек од ленено семе: Ги исфрла токсините, топи целулит, помага за чир и гастритис

Бабин лек од ленено семе: Ги исфрла токсините, топи целулит, помага за чир и гастритис

Овој напиток има мноштво благодети за здравјето, но покрај тоа помага и за одржување на посакуваната телесна тежина и одлично делува на кожата. Семето од лен содржи безброј корисни материи, во кои се вклучени витамини, минерали, омега-3 масни киселини и ...

Read More »

Ова е најефективната рецепта за лекување на упорната кашлица и бронхит!

Ова е најефективната рецепта за лекување на упорната кашлица и бронхит!

Бронхитот е воспаление на белите дробови и се појавува како последица на вирусна инфекција, грип или настинка. Таа состојба води до постојана влажна или сува кашлица, која може да трае од неколку дена до 2-3 недели. Ова домашно лекарство може ...

Read More »
Scroll To Top