Home / бабини рецепти / Рецепта – Чудо за лекување на рак, штити од инфаркт…

Рецепта – Чудо за лекување на рак, штити од инфаркт…

Рецепта за лекување на целиот организам! Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, претпазува од инфаркт, и се смета дека  помага при лекување на рак.

33bc67d1f9c7316b1ca8d4a2c1612079Неопходни состојки:

15 лимони

12 глави лук

1кг мед

400гр пченични никулци

400гр ореви

Земете 400гр необработена пченица и ставете ја во чиста стаклена тегла. Наполнете ја со вода и оставете да отстои 10-12 часа. Покријте ја со газа. По 10-12 часа процедете низ газата и добро измијте ги зрната. Еден ден подоцна ќе се појават никулци со големина 1-2мм.

Во машина за мелење месо, сомелете ги заедно со лукот, оревите и пченицата со никулци. Потоа, измелете 5 лимони заедно со кората, и додадете ги кон смесата. Од останатите 10 лимони само сокот се додава во смесата. На крајот се додава медот. Смесата се префрла во стаклени тегли. Се чува во фрижидер. Се користи откако ќе отстои 3 дена.

Овој лек го лекува целиот организам и сите болести!

Како се конзумира:

1-2 супени лажици 30 минути пред секое јадење (3 пати на ден). За лекување на рак се зема на секои два часа по една лажица.

извор:Боза.мк

2 comments

  1. Dali mozi da mi objasnite za lukot kolicinata 12 kakvi glavi celosni ili parcinja
    Vi Blagodaram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top