Free songs
Home / бабини рецепти / Чудо рецепт за лекување рак!

Чудо рецепт за лекување рак!

Храна за лекување на комплетниот организам! Ги чисти крвните садови, го лекува срцето, буквално го обновува имунолошкиот систем, го чисти црниот дроб, целиот систем на излачувањe, исто така и дигестивниот тракт од патогени микрофлори.

nikulci-300x169Го подобрува работењето на мозокот и памeтењето, штити од инфаркт, и ги лекува до оздравување лицата кои го преживеале истото. Средство против воспаление на зглобовите, а се смета и за средство кое помага во лекувањето на карцином.

Потребни продукти:

15 лимони
12 главици лук
1 кг мед
400 гр пченица со никулци
400 гр ореви

Земете 400 грама необработена пченица и префрлете ги во чиста, претходно извриена, стаклена тегла. Наполнете ја со вода и нека отстои 10-12 часа. Покријте ја теглата со газа. После 10-12 часа преку чиста крпа исцедете ја водата и добро измијте ги зрната. Еден ден подоцна ќе се појават никулци со големина 1-2 мм.

Во машина за месо или блендер ги мелите заедно лукот, оревите и пченицата со никулци. Потоа, мелите 5 лимони заедно со кората, и ги додаваме во смесата. Од останатите 10 лимони го цедиме само сокот и го додаваме во смесата. На крај го додаваме и медот. Смесата се префрла во стаклени тегли. Се чува во ладилник.
Се користи откако ќе отстои 3 дена.
Овој лек го лекува целиот организам од сите болести кои во него се вселиле:

– Ја подобрува работата на срцето и ги чисти крвните садови

– Го зајакнува имунолошкиот систем

– Го прочистува црниот дроб од токсините

– Ја подобрува функцијата на бубрезите и истовремено ги прочистува

– Го чисти дигестивниот систем од патогената микрофлора

– Ја подобрува функцијата на мозокот и меморијата

– Го забавува развојот на атеросклероза

– Штити од инфаркт

– Одличен лек за закрепнување после операција,

– Најдоброто природно средство за лекување на рак.

Како се консумира:
Оваа храна се зема по 1-2 лажици 30 минути пред појадок, ручек, вечера и пред спиење. За лекување на раксе зема на секои два часа по една лажица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top