Free songs
Home / бабини рецепти (page 28)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Бабин лек намалена функција на штитната жлезда

Бабин лек намалена функција на штитната жлезда

Намалената функција на штитната жлезда е чест проблем кај луѓето. Денес ќе ви претставиме народна рецепта, која може да ви помогне да се ослободите од тој проблем.  потребно: * 1 л ракија * 40 млади, зелени ореви * 150гр шеќер ...

Read More »

Руски лекови за машки болести

Руски лекови за машки болести

Руските лекари советуваат за побрзо излекување на простатата болниот добро да размисли и да открие што ја повредило неговата машка гордост и го предизвикало заболувањето, бидејќи сите болести имаат своја психичка компонента Против импотенција со лековито млеко Сувото грозје сварено ...

Read More »

Само една чаша од овој пијалак го чисти телото од сите токсини

Само една чаша од овој пијалак го чисти телото од сите токсини

Потребни состојки: 1 лимон 4 јаболка 1 свеж корен од ѓумбир Чаша вода Начин на подготовка: Сите намирници треба да се органски. Лимонот излупете го и заедно со јаболката (сосе лушпа), коренот од ѓумбир и водата ставете ги во соковник. ...

Read More »

3 рецепти за домашно лечење на кандидата

3 рецепти за домашно лечење на кандидата

Вагиналети и измивање Исчистете едно парче бел лук, замотајте го во чиста газа. Пред спиење, ставете го како вагиналета, а наутро отстранете го. Разредете 1 лажица сода бикарбона во чаша провриена вода. Кога ќе се олади, со растворот измијте го ...

Read More »

10 рецепти за болна простата

10 рецепти за болна простата

1.Исечкајте и помешајте 100 грама свеж корен од целер, 20 грама излупени семки од тиква, додајте во смесата сок од 1 лимон и 1 лажиче маслиново масло. Се добро измешајте и земајте по 1 супена лажица од оваа смеса навечер ...

Read More »

Една чаша за прочистување на панкреасот, црниот дроб и белите дробови

Една чаша за прочистување на панкреасот, црниот дроб и белите дробови

Рецептот е за прочистување на  панкреасот, црниот дроб и белите дробови. Исто така го подобрува холестеролот и влијае добро против запек. Велат дека истиот ја подобрува и срцевата функција и ја зајакнува работата на нервниот систем. Состојки 1,5 чаша вода, врела ...

Read More »

Домашен шампон против опаѓање на косата

Домашен шампон против опаѓање на косата

Од губење на косата патат и мажите и жените, а причините може да се различни, од стрес, лекарства и недостаток на минерали, до болести и начин на исхрана. Добра вест е што против прекумерното опаѓање на косата можете да се ...

Read More »

Лек против сите болести, а ви е на дофат на рака

Лек против сите болести, а ви е на дофат на рака

– Половина литар смреклинки (плодови од смрека )сместени во две-литарско шише. – налијте литар силно здраво природно вино и нека се одмори за 24 часа. – После тоа, се става половина литро Комова ракија и  2-3 лажици шеќер во прав. ...

Read More »

Народен лек против астма

Народен лек против астма

Состојки: 1 тегла мед 300 грама горчливи бадеми Подготовка: Горчливите бадеми се сецкаат и се мешаат со медот, се додека не стане смесата густа. Добиената смеса ја ставате во тегли. Секое утро се јаде по една супена лажица.

Read More »

Руски народни лекови за простата

Руски народни лекови за простата

Семки од тиква против простатитис Смелете 500 грама излупени непечени семки од тиква и додајте чаша густ мед. Сето ова добро измешајте го и направете топчиња со пречник од 1-1,5 сантиметри. Земајте по едно топче секое утро пред појадокот, с` ...

Read More »
Scroll To Top