Home / бабини рецепти / Народен лек против астма

Народен лек против астма

Состојки:

bademovo-mleko1 тегла мед

300 грама горчливи бадеми

Подготовка:

Горчливите бадеми се сецкаат и се мешаат со медот, се додека не стане смесата густа. Добиената смеса ја ставате во тегли.

Секое утро се јаде по една супена лажица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top