Home / бабини рецепти / Лек против сите болести, а ви е на дофат на рака

Лек против сите болести, а ви е на дофат на рака

– Половина литар смреклинки (плодови од смрека )сместени во две-литарско шише.

Juniper_Berries– налијте литар силно здраво природно вино и нека се одмори за 24 часа.

– После тоа, се става половина литро Комова ракија и  2-3 лажици шеќер во прав.

Потоа промешајте.

Бобинките не се фрлаат, туку секое утро и вечер по 5-6 зрна џвакајте и проголтајте ги соедна чаша од виното. Ова се повторува три дена. Два дена се паузира. Потоа повторно три дена консумирате итн ..

Така подготвен лек ублажува главоболката, го бистри умот, освежува телото, го лечи срцето, стрес, меланхолија, вртоглавица… Ја подобрува општата состојба на телото и му помага во борбата со сите инфекции и болести.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top