Home / бабини рецепти / Бабин лек намалена функција на штитната жлезда

Бабин лек намалена функција на штитната жлезда

Намалената функција на штитната жлезда е чест проблем кај луѓето. Денес ќе ви претставиме народна рецепта, која може да ви помогне да се ослободите од тој проблем.

zeleni orevi потребно:

* 1 л ракија

* 40 млади, зелени ореви

* 150гр шеќер

Оревите се ситнат на мали парченца и се додаваат во ракијата. Потоа се додава шеќерот. Се остава да отстои во стаклен сад 40 дена на светлина. Се пие по една лажичка секое утро пред јадење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top