Home / бабини рецепти / Една чаша за прочистување на панкреасот, црниот дроб и белите дробови

Една чаша за прочистување на панкреасот, црниот дроб и белите дробови

Рецептот е за прочистување на  панкреасот, црниот дроб и белите дробови. Исто така го подобрува холестеролот и влијае добро против запек. Велат дека истиот ја подобрува и срцевата функција и ја зајакнува работата на нервниот систем.

sok cistenjeСостојки

  • 1,5 чаша вода, врела
  • 1,5 лажици овесни зрна

Подготовка

Исплакнете ги овесните зрна.

Истурете врз нив вода, претходно зовриена и  оставете така да отстои во текот на ноќта, но не помалку од 12 часа.

Исцедeте.

* Се консумира по 1 чаша наутро и навечер пред јадење во форма на топол пијалок. Пожелно е да го правите ова во период од 1 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top