Home / сведоштва / ВИДЕО: Супербабичка – преживеа рак, сега е мајстор во кревање тегови

ВИДЕО: Супербабичка – преживеа рак, сега е мајстор во кревање тегови

Оваа 69-годишна бабичка е вистински пример дека во животот можеме многу да постигнеме, се додека сме упорни и решителни.

patcancerПет Ривс преживеа борба со ракот, која траеле неверојатни 30 години, а денес е европски шампион во кревање тегови.

Таа има 69 години, но одлично изгледа благодарение на исхраната и напорното вежбање.

Пет е баба на две внучиња, а оваа ситна женичка е вистински доказ дека во животот може се да се постигне доколку сме посветени на она што го сакаме.

Денес Пет е сосема здрава личност и може без проблем да крене тегови со тежина од 100 килограми.

Таа е во исчекување на својот 70 роденден, а се надева дека ќе го прослави со титула светски шампион во кревање тегови.

Kurir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top