Free songs
Home / алтернативна медицина (page 3)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Епилација дома! – отстранате ги влакната на лицето

Епилација дома! –  отстранате ги влакната на лицето

Постојат различни методи за отстранување на влакната од лицето. Некои од нив се навистина ефикасни, во кои жените се впуштаат во електроепилација, фото и ласеркса епилација, но воопшто не се евтини и бараат поголема потрошувачка. Во оваа статија може да ...

Read More »

Тајната на Тибет – 5те ритуали за беспрекорно здравје (Видео/Фото)

Тајната на Тибет – 5те ритуали за беспрекорно здравје (Видео/Фото)

Секое тело има седум енергетски центри или чакри. Секоја чакра  е во одредена врска со седумте ендокрини жлезди во човечкото тело. Познато е дека овие хормони управуваат со сите телесни функции, вклучувајќи го и процесот на стареење. Тибетантските ритуали или ...

Read More »

Лек против настинки и болки во грлото (ВИДЕО)

Лек против настинки и болки во грлото (ВИДЕО)

Подготовката е многу лесна, а лекот е многу ефикасен и слободно може да се користи за деца над 1 година. Шолја шеќер, пола шолја вода, лажица сок од лимон, лажица мед, пола лажица ѓумбир, ¼ лажичка мелено каранфилче се ставаат ...

Read More »

„Тест на смртта“ – открива ќе бидете ли живи во следните 5 години

„Тест на смртта“ – открива ќе бидете ли живи во следните 5 години

Научниците тврдат дека смислиле „тест на смртта“ кој ќе ви одговори  дали ќе живеете во следните пет години. Тестирањето се спроведува врз основа на примерок од крвта за да открие процентот на веројатност да се умре од различна болест, од срцево ...

Read More »

Правете го ова секој ден и нема да се разболите

Правете го ова секој ден и нема да се разболите

Новиот метод за лекување голем број болести со жубуркање на масло во уста ја откри доктор Карач на Конгресот на Украинското здружение на онколозите и бактериолозите. Неговата постапка за многумина е сомнителна, но за среќа не е комплицирана за да ...

Read More »

Руски рецепт лекува чир на желудник за 7 дена

Руски рецепт лекува чир на желудник за 7 дена

Доколку имате проблеми со чир на желудникот, ви претставуваме руски народен лек кој може да ви помогне. Имено, рускиот тревар Г. И. Глубоког открива рецепт за патентирано средство за лечење на дизантерија, дијареа, колера, воспаление на слепото црево и салмонелоза. ...

Read More »

Јадете со сребрени лажици и вилушки – Среброто ги убива сите бактерии, појачува дејството на антибиотик

Јадете со сребрени лажици и вилушки – Среброто ги убива сите бактерии, појачува дејството на антибиотик

Бактериите имаат непријател, а тоа е среброто. За антибактериското дејство на овој благороден метал знаел уште Хипократ, но до денес никому не му било јасно како се случува тоа. Новите истражувања во магазинот „Translational Medicine“ направиле голем пресврт во борбата ...

Read More »

Јапонска техника: Како веднаш да ги смирите нервите – за буквално 1 минута

Јапонска техника: Како веднаш да ги смирите нервите – за буквално 1 минута

Јапонска техника за балансирање на емоциите и смирување на телото на брз и едноставен начин. Се што треба да направите е да го држите прстот од едната рака во текот на една минута, а потоа повторете ја постапката и со ...

Read More »

Како дома да го исчистите забниот камен без да одите на забар

Како дома да го исчистите забниот камен без да одите на забар

Најдоброто чистење на забен камен е од стоматолог, но има и доста народни рецепти со кои можете да се ослободите од него во домашни услови. 1. 30 грама кори од орев, потоа полијте ги со вода и варете ги 15 минути ...

Read More »

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

Најстрашната болест на 21 век, нормално е ракот. Многу истражувања и милиони долари се трошат на тезите за да се пронајде лек за оваа пеколна болест. Колку знаеме, напредок се уште нема. Од друга страна, статистиките покажуваат дека ракот е ...

Read More »
Scroll To Top