Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / аларм (page 56)

Category Archives: аларм

Feed Subscription

7 состојки во гел за туширање предизвикуваат рак и го оштетуваат мозокот- читајте етикети, избегнувајте ги по секоја цена

7 состојки во гел за туширање предизвикуваат рак и го оштетуваат мозокот- читајте етикети, избегнувајте ги по секоја цена

Секогаш треба да ја читате содржината на гелот за туширање. Мора да знаете што користите и да бидете сигурни дека тој производ не е штетен. Никогаш не треба да одбирате производи само поради добрата реклама, добрата амбалажа или добриот мирис. ...

Read More »

Пастата за заби содржи штетни материи кои може да предизвикаат рак

Пастата за заби содржи штетни материи кои може да предизвикаат рак

Научници-лекари од Западниот медицински центар на Тексашкиот универзитет. советуваат да не се пречекори користењето на пропишаната дневна доза на пастата за заби, тврдејќи дека истата би можела да биде опасна по здравјето.

Read More »

Расипана храна – сериски убиец

Расипана храна – сериски убиец

Според најновите податоци на Светската здраствена организација, милиони луѓе годишно умираат од расипана храна. Овие резултати беа протолквани од страна на експертите како предупредување дека болеста предизвикана од конзумирањето на расипана храна, е далеку посмртоносна отколку претходно што се претпоставувало. 

Read More »

Не сте ни свесни што се опасно има во меленото месо – Внимавајте !!

Не сте ни свесни што се опасно има во меленото месо – Внимавајте !!

Во вашата омилена храна, како што хамбургери, ќебапи, колбаси, ќофтиња, може да се најдат разни непријатни нешта кои најверојатно не ни помислувате дека се таму, а тоа може сериозно да го оштети здравјето!

Read More »

Измамата со наводно здравиот џус од портокал – еве колку е здрав

Измамата со наводно здравиот џус од портокал – еве колку е здрав

Повеќе од 620 милиони литри сок од портокал се продаваат во САД на годишно ниво. Но, вистината за сокот од портокал е далеку од онаа што ја знаеме, за тоа дека истиот е преполн со Ц витамин кои се потребни ...

Read More »

Мувлата дома е голем ризик за здравјето – еве како да се отарасите од неа

Мувлата дома е голем ризик за здравјето – еве како да се отарасите од неа

Eдна од највидливите последици на кондензацијата на водената пареа, како и нејзините негативни последици е мувла на ѕидовите, како и зголемена влажноста во самите ѕидови, која што може да донесе до трајни оштетувања на ѕидот. Но ова се само последици, поточно недостаток ...

Read More »
Scroll To Top