Free songs
Home / природен лек (page 40)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

Победете го грипот и настинките дома – еве како

Победете го грипот и настинките дома – еве како

Овие типови на храна значително ќе ви помогнат во борбата против грипот и настинките. За да има влијание храната врз вашиот организам, потребно е што почесто да ги консумирате следните намирници. Масна риба – туна, скуша, лосос, харинга, сардина. Масната ...

Read More »

Сода бикарбона и мед – Лек кој ја уништува најопасната болест во светот

Сода бикарбона и мед – Лек кој ја уништува најопасната болест во светот

Доволно е да јадете три порции на ден во текот на месец дена и ќе ви биде подобро. Идејата за мешавина на сода бикарбона со јаворов сируп или мед се чини бизарна затоа што клетките на рак ги храните со ...

Read More »

Во загадени градови јадете многу морков

Во загадени градови јадете многу морков

Испитувањата покажаа дека морковот има улога на „чистач“ во организмот од штетните материи поради лошата исхрана и поради загадената средина и зрачењето. Морковот е двегодишно растение и за исхрана се користи неговиот корен. Тој во исхраната се користи: сиров (како ...

Read More »

Како да се ослободите од загноениот чир на препоните и задникот

Како да се ослободите од загноениот чир на препоните и задникот

Чировите се обично најчестата инфекција на кожата. Тие прво се појавуваат во масните жлезди на кожата и фоликулите на влакното на вашето лице, пазуви, врат, препони и задникот. Иако чировите се досадни, оние на препоните и задникот се чинат како ...

Read More »

ПРАВИ ЧУДА: Пред да одите на спиење измасирајте го вратот со Црвениот кромид

ПРАВИ ЧУДА: Пред да одите на спиење измасирајте го вратот со Црвениот кромид

Пред заминувањето на спиење, една главица црвен кромид пресечете ја на половина и со двете половини измасирајте го вратот на подрачјето околу штитната жлезда. Познат е и како ефикасен чистач на крвта, „убиец“ на бактериите и бацилите, но тука не ...

Read More »

Домашен ефикасен лек за зглобовите и коските

Домашен ефикасен лек за зглобовите и коските

Доколку патите од постојани болки во грбот, зглобовите, нозете и вратот, тогаш овој третман кој трае 7 дена, е идеален за вас! 150 грама желатин за јадење, помешајте две полни лажици желатин со 50 милилитри ладна вода и оставете да ...

Read More »

Само едно јаболко на ден – еве што се ќе ви излечи

Само едно јаболко на ден – еве што се ќе ви излечи

Без оглед на тоа дали е црвено или жолто јаболкото е ризница на хранливи состојки и има многу причини да го јадеме почесто. Еве седум причини зошто треба да јадеме барем по едно јаболко на ден. 1.Содржи значајни антиоксиданси Иако ...

Read More »

Напиток од една состојка, која за 10 дена го крши каменот во бубрег

Напиток од една состојка, која за 10 дена го крши каменот во бубрег

Истражувањата покажуваат дека на еден од 20 луѓе, во текот на животот телото ќе му создаде камења во бубрезите, кои, кога поминуваат низ уринарниот тракт можат да бидат многу болни. Но, благодарение на еден прехранбен производ, проблемот може да се реши во рок ...

Read More »

1000 години стар лек за сите бактерии- лечи подобро и од антибиотик

1000 години стар лек за сите бактерии- лечи подобро и од антибиотик

Научниците од Нотингамскиот универзитет направија маст за очи од кромид и лук по рецепт на античкиот медицински трактат “лекарската книга на Балд”, датирана од IX век, пишува ВВС. Излегува дека мелемот ефикасно уништува слоеви на Златен стафилокок, кои се отпорни ...

Read More »

Ефикасна маст за детска кашлица

Ефикасна маст за детска кашлица

Ако вашето дете го мачи болно грло и кашлица во текот на целата зима, обавезно пробајте да ја направите оваа маст која прави чуда. Многу лесно се подготвува, содржи само две состојки, но е многу ефикасна. Многу битно е тоа ...

Read More »
Scroll To Top