Free songs
Home / алтернативна медицина (page 20)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Како сами да се лечите: Рефлексотерапија – Древна техника за самолекување

Како сами да се лечите: Рефлексотерапија – Древна техника за самолекување

Рефлексотерапијата е древниот метод на самолекување и активирање на исцелувачките процеси во телото, како физичката, така и менталната состојба. На почетокот на дваесеттиот век, американскиот хирург д-р Вилијам Фицџералд од Конектикат развил модерна зонска теорија на човечкото тело. Тој открил ...

Read More »

Не ги игнорирајте: Соновите укажуваат на болестите кои што ни се закануваат

Не ги игнорирајте: Соновите укажуваат на болестите кои што ни се закануваат

Човечката потсвест почнува да ги анализира активно информациите за време на спиењето, особено сигналите на внатрешните органи. Дијагностиката на разни заболувања во зависност од содржината на соништата за првпат научно е оправдана од страна на  докторот на медицински науки Василиј ...

Read More »

Чудно ама делува – може да се лечите со Алуминиумска фолија – еве како

Чудно ама делува – може да се лечите со Алуминиумска фолија – еве како

Ако ве мачат болки во вратот, грбот, рамениците, колената, или имате болка во петата која не ви дозволува да застанете на неа, можете на болното место да ставите фолија. На ваше изненадување и среќа, по одредено време, болката исчезнува. Следниот ...

Read More »

Одете боси за да ги оздравите виталните органи

Одете боси за да ги оздравите виталните органи

Знаете ли дека на нашите стапала и на дланките постојат точки поврзани со сите витални органи во телото? Со стимулирање на тие точки ги масираме внатрешните органи и го подобруваме протокот на виталната енергија низ нив, а со тоа стануваме ...

Read More »

Како се прави масло од канабис – алтернатива за хемотерапија (Видео)

Како се прави масло од канабис – алтернатива за хемотерапија (Видео)

Информираноста за канабисот како третман и потенцијален лек за рак, во последните неколку години се рашири доста брзо. Откријтего начинот на кој и вие можете да направите лек во домашни услови. Неколку студии во текот на минатата деценија, јасно го ...

Read More »

Како сами да ја лечите тироидната жлезда

Како сами да ја лечите тироидната жлезда

Имате ли проблеми со тироидната жлезда? Пробајте ја прочуената тибетанска вежба за заштита и лекување на тироидната жлезда. Познато е дека за лекувањето на тироидната жлезда помагаат продуктите богати со јод, како алгите, морската риба и морските плодови, брокулата, јагодите ...

Read More »

Како да ја зачувате потемнетата боја и после сончањето

Како да ја зачувате потемнетата боја и после сончањето

Пилинг пред сончање Поставете добра основа за потемнетиот тен. Пред изложување на сонце направете квалитетен пилинг на телото и отстранете ги сите мртви клетки. Вака подготвената кожа и отворени пори подобро ќе ги „впијат сончевите зраци“, ќе ви обезбедат полесно ...

Read More »

Ослободете се од стресот за 1 минута – еве како

Ослободете се од стресот за 1 минута – еве како

Вежби за дишење со стомакот Чекор 1: Обидете се да дишете и издишувате длабоко преку носот. Така го прочистувате, загревате и влажните воздуохт. Чекор 2: Легнете или седнете во позиција каде што ќе се чувствувате удобно. Полека почнуваат да се ...

Read More »

Ослободете се од главоболката – со овие лекови за само 60 секунди

Ослободете се од главоболката – со овие лекови за само 60 секунди

Молив Кога сме нервозни и под стрес, често потсвесно ги стискаме забите, со што го заморуваме мускулот кој ја поврзува вилицата со слепоочницата, а тоа резултира со главоболка. За да го спречите тоа, едноставно гризнете дрвен молив. Тоа ќе ја ...

Read More »

ВИДЕО: Со еден допир спречете ги мачнините и гадењето

ВИДЕО: Со еден допир спречете ги мачнините и гадењето

Мачнините и нагоните на гадење се навистина непријатни, но со помош на оваа „финта“ лесно ќе може да се ослободите од нив. На раката има точка која е наречена Р6, која ќе ја пронајдете со помош на видеото. Со помош ...

Read More »
Scroll To Top