Free songs
Home / природен лек (page 4)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

Ѓумбирот 10 илјада пати посилен од хемотерапијата

Ѓумбирот 10 илјада пати посилен од хемотерапијата

Ѓумбирот е една од најмоќните билки на светот. Истражувањата покажуваат дека ѓумбирот има антиоксидативно и противвоспалително дејство, и други лековити својства. Новите истражувања покажуваат дека може да спречи и да лекува рак. Соединението најдено во ѓумбирот ги убива само клетките ...

Read More »

Гускина маст како лек

Гускина маст како лек

Гускината маст е ефикасна кај честите опструкции и кога е потребно да се искашла секретот од белите дробови. Кај нас се наоѓа поретко, но може да се најде на пазар или во некое селско домаќинство. Гускината маст може да се ...

Read More »

Рецепт за лек за срце, стар 800 години

Рецепт за лек за срце, стар 800 години

Создавачот на овој прочуен рецепт е калуѓерката  Hildegard fon Bingen,  која што живеела пред 800 години. Подоцна нејзиниот рецепт за срцеви проблеми го превземале и познати доктори, порачувајќи им го на бројни пациенти. Калуѓерката советувала дека секое домаќинство треба да го ...

Read More »

Намирница која ги обновува тироидната, жолчката и црниот дроб

Намирница која ги обновува тироидната, жолчката и црниот дроб

Доколку оваа намирница ја вклучите во својот режим на исхрана, ќе бидете изненадени од нејзините благотворни дејства. Ротквицата се користи за лекување на различни видови болести од причина што има многу позитивни својства во неа и успева да ги победи ...

Read More »

Решение за најголемиот женски проблем кандида – лекот е евтин и се прави дома

Решение за најголемиот женски проблем кандида – лекот е евтин и се прави дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен. 1 шолја јогурт 2 чешни лук 1 морков малку корен од ѓумбир 1/2 лажички ...

Read More »

Билка која убива 90% од ќелиите на ракот – како правилно да ја искористите

Билка која убива 90% од ќелиите на ракот – како правилно да ја искористите

Според објавените истражувања во Британија, утврдено е дека оваа билка поради својот активен спој познат како апигенин на многу ефикасен начин го лекува ракот на белите дробови. Се смета дека овој спој уништува дури 90% од канцерогените ќелии. Подготовка: Најпрво ...

Read More »

6 рецепти – природен лек кој го има во секоја кујна, за нормализирање на крвниот притисок за неколку минути

6 рецепти – природен лек кој го има во секоја кујна, за нормализирање на крвниот притисок за неколку минути

За нормализирање на крвниот притисок нормално помага природниот лек кој го има во секоја кујна. Тоа е јаболков оцет, кој се користи за лекување на разни болести и тоа уште од античките времиња. Куративната моќ на јаболковиот оцет се должи ...

Read More »

Природен антибиотик ги уништува инфекциите на уринарниот тракт

Природен антибиотик ги уништува инфекциите на уринарниот тракт

Ако имате проблеми со метаболизмот и имунитетот, инфекции на уринарниот тракт или бубрезите, оваа смеса која сами може да си ја направите дома е лек за вас. 200 гр. маслиново масло 250 гр. мед 250 гр. лимон 250 гр. магдонос ...

Read More »

Напиток кој за 10 дена крши камен во бубрег

Напиток кој за 10 дена крши камен во бубрег

Истражувањата покажуваат дека на еден од 20 луѓе, во текот на животот телото ќе му создаде камења во бубрезите, кои, кога поминуваат низ уринарниот тракт можат да бидат многу болни. Но, благодарение на еден прехранбен производ, проблемот може да се ...

Read More »

Природен лек кој го намалува нивото на лош холестерол во крвта

Природен лек кој го намалува нивото на лош холестерол во крвта

Освен што го намалува нивото на лошите маснотии во телото, овој волшебен пијалок го чисти организмот од токсини и ја подобрува циркулацијата. Магдоносoт во секојдневната подготовка на храна се додава како ситна дополна поради подобрување на вкусот, но всушност е ...

Read More »
Scroll To Top