Free songs
Home / природен лек (page 9)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

3 природни лекови против воспаление на синусите

3  природни лекови против воспаление на синусите

Синуситис е заболување предизвикано од воспаление на слузницата на синусите. Причините за појава можат да бидат различни, но најчесто се автоимуни болести, бактериски, габични или вирусни инфекции. Воспаление на синусите по правило се лечи со антибиотици, но тие можат штетно ...

Read More »

Топлата вода решава седум здравствени проблеми

Топлата вода решава седум здравствени проблеми

Ако водата ја превриете и ја пиете таква секој ден, ќе решите повеќе здравствени проблеми. Водата во топол или жежок облик не содржи тешки метали и други штетни соединенија кои можат да се најдат во вода од чешма, а кои ...

Read More »

Имунитетска бомба: Лек за вируси

Имунитетска бомба: Лек за вируси

Овој период од годината освен главоболки, поспаност, носи  и бројни вирози пропратени со воспаление на синусите, кашлање и севкупен пад на имунитетот. Доколку сакате на природен и здрав начин да го зајакнете телото и да ги победите настинките и вирусите ...

Read More »

Ефикасен лек против бронхитис – Сируп од морков

Ефикасен лек против бронхитис – Сируп од морков

Морковот содржи каротeн – елемент кој во организмот се преработува во витамин А, богат е со витимин Е и со целулоза која делува добро на варењето на храната. Морковите се познати со богатата содржина на неопходниот минерал калиум кој го спречува ...

Read More »

Што се лечат листовите од зелка – гангрена, бронхитис, главоболка, глисти, грло…

Што се лечат листовите од зелка – гангрена, бронхитис, главоболка, глисти, грло…

Облогите направени од листови зелка се мошне полезни при лечење на разни болести. Тука можеме да спомнеме болести како што се гангрена, бронхитис, главоболка, глисти, воспаление на грлото, гнојни чиреви, осип и сл. Со помош на листови од зелка можеме ...

Read More »

Чудотворното дејство на мед со вода на празен желудник

Чудотворното дејство на мед со вода на празен желудник

Водата со мед ја зајакнува отпорноста на организмот против бактерии, вируси и габички, се бори со паразитите кои живеат во нашите органи за варење и не им дозволува да се размножуваат, нормализирајќи го функционирањето на клетките на овие органи. Медената вода ...

Read More »

Пушачи, направете го овој чудотворен еликсир за прочистување на белите дробови

Пушачи, направете го овој чудотворен еликсир за прочистување на белите дробови

Доколку сте пушач повеќе од пет години досега веќе сигурно барем еднаш сте имале бронхит, кој го карактеризира специфична кашлица. Секако, најдобро би било засекогаш да се откажете до цигарите и да го породолжите својот живот за барем десет години. ...

Read More »

Бела Имела – помага и против ракот

Бела Имела – помага и против ракот

Во новите клинички испитувања спроведени во Србија на 220 пациенти, покажало дека екстрактот од бела имела двојно го зголемува времето на преживување на пациентите заболени од рак на панкреасот. Резултатите се добиени кај пациенти кои имаат напредна форма на рак ...

Read More »

ЧУДО ПИЈАЛОК – СО 82 ГОДИНИ НЕМА НИТУ ЕДНО БЕЛО ВЛАКНО

ЧУДО ПИЈАЛОК – СО 82 ГОДИНИ НЕМА НИТУ ЕДНО БЕЛО ВЛАКНО

Сок од млада зелена пченица прва го промовираше д-р Ен Вигмор, Д-р Ана Вигмор има направено бројни студии за лековити својства на сок од зелена пченица. На  возраст од 82 години д-р Ен немала нитуе едно бело влакно на главата. Тоа беше толку неверојатно што нејзините ученици ...

Read More »

Ова е најздравото овошје: Штити од мозочен удар и ги топи килограмите

Ова е најздравото овошје: Штити од мозочен удар и ги топи килограмите

Урмите имаат голема нутритивна и здравствена вредност, поради што луѓето ги сметаат за најздраво овоше во светот, Тие се голем извор на природни влакна кои се неопходни за работата на цревата. Шеќерот од ова овошје е совршена алтернатива за обичниот ...

Read More »
Scroll To Top