Free songs
Home / природен лек (page 42)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

Какао: Само една чаша на ден прави чуда

Какао: Само една чаша на ден прави чуда

Какаото може да го забави стареењето и да ве подмлади, барем кога се работи за вашето помнење, тврдат новите истражувања. Научниците веруваат дека флаванолите, антиоксиданти кои се наоѓаат во какаото, можат на луѓето над 60 години да им дадат помнење ...

Read More »

Манастирски природен антибиотик – најдобар лек против инфекции

Манастирски природен антибиотик – најдобар лек против инфекции

Формулата потекнува уште од средновековна Европа и делува како антибиотик. Овој лек има силна антивирусна и антигабична формула, но исто така ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфите во сите делови од телото. Одличен е и против кандида. Тајната е ...

Read More »

Со малку сол решете се веднаш од главоболката

Со малку сол решете се веднаш од главоболката

За да не пиете додатно таблети поради решевање на „обична“ главоболка, послужете се со овој навистина обичен рецепт. Сите потребни состојќи веројатно ги имате дома, а главната меѓу нив е солта. Најдобро да користите морска. Солта помага да се редуцира ...

Read More »

Лек за прочистување на дишните патишта кај децата

Лек за прочистување на дишните патишта кај децата

Кога болката на горните дишни патишта ќе се задлабочат, тие водат до нескани реакции, се одразуваат и на долните дишни патишта. Оттаму се развива и отежнато дишење и кашлица. Кон свежо исцеден сок од зелка додадете шеќер ( по можност ...

Read More »

Рецепт – лушпа од јајце за отстранување на брадавици

Рецепт – лушпа од јајце за отстранување на брадавици

2 тазе јајца, памук фластер Загрејте ја рерната на 250 степени и печете ги лушпите од јајцата половина час врз хартија за печење. Откако лушпите ќе се оладат, иситнете ги добро, а најдобро би било да направите од нив прав. се ...

Read More »

Сусам и мед: Комбинација која лекува повеќе од 10 болести

Сусам и мед: Комбинација која лекува повеќе од 10 болести

Оваа природна смеса е извор на витамини Е, А и Б, минерали и омега 3 и 6 масни киселини. Се препорачува да се консумира наутро, на гладен стомак од следниве неколку причини: – го зајакнува имунитетот -ја намалува желбата за ...

Read More »

Со овој плод изборете се против рак

Со овој плод изборете се против рак

Црниот домат има голем потенцијал да го спречи проширувањето на ракот во организмот, бидејќи содржи Anthocyanin, антиоксиданс кој ги убива неговите клетки. Сега, за прв пат се одгледува во Велика Британија. Необичната боја на зеленчукот доаѓа од пигментот на црната ...

Read More »

Чудо за лекување од рак, штити од инфаркт (Рецепт)

Чудо за лекување од рак, штити од инфаркт (Рецепт)

Рецепта за лекување на целиот организам! Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, претпазува од инфаркт, и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 ...

Read More »

Босилек, цимет, лук за сексуална желба – пињоли за издржливост

Босилек, цимет, лук за сексуална желба – пињоли за издржливост

Капсаицинот во лутите пиперки ја зголемува циркулацијата. Истовремено е заслужен за ослободување на ендорфинот во мозокот, одговара за чувството на среќа, но и за сексуалната желба Сексуалната желба зависи од многу фактори, како стрес, нервоза, но зависи и од храната. ...

Read More »

СПАС За елиминација на сите гасови и токсини

СПАС За елиминација на сите гасови и токсини

Професор Туери од Франција во 1831 година испил смртоносна доза од отровот стрихнин и преживеал. Како? Додал голема количина на активен медицински јаглед во него и ова го направил за да им го докаже практично ефектот на своите колеги. Се ...

Read More »
Scroll To Top