Free songs
Home / природен лек / Рецепт – лушпа од јајце за отстранување на брадавици

Рецепт – лушпа од јајце за отстранување на брадавици

jajce442 тазе јајца,

памук

фластер

Загрејте ја рерната на 250 степени и печете ги лушпите од јајцата половина час врз хартија за печење. Откако лушпите ќе се оладат, иситнете ги добро, а најдобро би било да направите од нив прав.

се чува во сув, стаклен сад што добро се затвора.

Додадете прав на секоја брадавица, покријте со памук и залепете со фластер. Фластерот треба да го носите 2-3 седмици, а еднаш на секои три дена се менува со нов.

Слаѓана Дапчева – Скопје

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss