Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Маскa за подочници од леб и млеко

Маскa за подочници од леб и млеко

Подготовка:

domasna_maskaНаквасете малку леб во топло млеко и нанесете од оваа смеса околу очите. Нека отстои дваесетина минути.

Правете ја секојдневно додека не забележите подобрување.

Маската е добра и за целото лице бидејќи ја прави кожата мазна, свежа и тонизирана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top