Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Ефикасен лек од костен – за проширени вени и хемороиди

Ефикасен лек од костен – за проширени вени и хемороиди

kostenЗа мелем од костен потребни ви се 12-15 зрели плодови див костен (свежо набрани) и 2,5 дл коњак.

Костенот ситно изрендете го заедно со кората, ставете го во тегла и прелијте го со коњак.

Оставете го да отстои 6-8 недели. Неколку капки додадете во вода и пијте го напитокот за циркулација, проширени вени, хемороиди.

Бојана Смилева

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top