Free songs
Home / Author Archives: BabinLek (page 12)

Author Archives: BabinLek

Feed Subscription

Нема повеќе пломби – нов лек помага забите да се излечат сами

Нема повеќе пломби – нов лек помага забите да се излечат сами

Пломбите за заби ќе заминат во историјата благодарение новото откритие – лекот наречен Tideglusib. Лекот е развиен и се тестираше за Алцхајмерова болест, но се покажа дека исто така помага за поттикнување на природниот механизам на забите за раст, па ...

Read More »

3 работи кои секојдневно ги правиме – а можат буквално да не парализираат

3 работи кои секојдневно ги правиме – а можат буквално да не парализираат

Кревањето на тешки предмети и нагли движења при спортски активности можат да доведат до дискус хернија. Лумбална дискус хернија претставува поместување на дискусот од меѓупршленскиот простор во слабинскиот дел на половината, при што доаѓа до вклештување на нервот, оваа состојба ...

Read More »

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате. За негова подготовка потребно ви е: 3 чешниња лук капалка маслиново масло газа Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го ...

Read More »

Лек за испукани капилари – многу луѓе не знаат за него

Лек за испукани капилари – многу луѓе не знаат за него

Испукани ви се капиларите и ужасна појава под кожата, која не само што изгледа ужасно туку остава и други последици па се луствуваме неудобно и секогаш мораме да носиме долга облека. Жените најдобро знаат за што станува збор. На сета ...

Read More »

Намирница која ги обновува тироидната, жолчката и црниот дроб

Намирница која ги обновува тироидната, жолчката и црниот дроб

Доколку оваа намирница ја вклучите во својот режим на исхрана, ќе бидете изненадени од нејзините благотворни дејства. Ротквицата се користи за лекување на различни видови болести од причина што има многу позитивни својства во неа и успева да ги победи ...

Read More »

Решение за најголемиот женски проблем кандида – лекот е евтин и се прави дома

Решение за најголемиот женски проблем кандида – лекот е евтин и се прави дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен. 1 шолја јогурт 2 чешни лук 1 морков малку корен од ѓумбир 1/2 лажички ...

Read More »

Билка која убива 90% од ќелиите на ракот – како правилно да ја искористите

Билка која убива 90% од ќелиите на ракот – како правилно да ја искористите

Според објавените истражувања во Британија, утврдено е дека оваа билка поради својот активен спој познат како апигенин на многу ефикасен начин го лекува ракот на белите дробови. Се смета дека овој спој уништува дури 90% од канцерогените ќелии. Подготовка: Најпрво ...

Read More »

Запишете го овој рецеп: Сварете банана, мед и вода и почекајте три дена

Запишете го овој рецеп: Сварете банана, мед и вода и почекајте три дена

Лековитата крема од банани е одлично природно средство против кашлицата, чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорната кашлица и бронхитис. Особено е делотворна кај децата, но и кај возрасните. Вкусна е, здрава, многу хранлива и благотворно делува на ...

Read More »

Научниците развиле нов тест за крв што препознава осум вида на тумор

Научниците развиле нов тест за крв што препознава осум вида на тумор

Меѓународен тим на научници развил нов тест што проверува повеќе видови рак користејќи само примерок од крв. Истражувањето, предводено од научниците од училиштето за медицина „Џон Хопкинс“ од Балтимор, го развило тестот наречен „КанцерСик“, кој може да провери присуство на ...

Read More »

СЗО потврди дека медицинската мархиуана нема штетни последици

СЗО потврди дека медицинската мархиуана нема штетни последици

Светската здравствена организација (СЗО) потврди дека медицинската марихуана нема штетни последици по здравјето. После долги години претпоставки за можни нуспојави, СЗО објави дека активниот канабиноид ЦБД во медицинската марихуана не влијае штетно на здравјето, туку е полезен за лекување епилепсија ...

Read More »
Scroll To Top