Free songs
Home / бабини рецепти / Ослободете се од болката во желудникот веднаш!

Ослободете се од болката во желудникот веднаш!

Ова се едноставни, но многу ефикасни рецепти од збирката на Мухамед Хамрајев, претседател на академијата на народната медицина во Узбекистан.

  1. 19118-750x400Пијте сок од тиква. На половина литар сок додадете 2 лажици мед и една лажица јаболков или вински оцет. Од овој сок болката веднаш престанува.
  2. Измелете и измешајте малку  пченка и малку грашок. Мешавината полиете ја со вода што врие и пијте. Ова е проверено народно средство против гастритис. Ако ве боли желудникот, болката моментално ќе престане.

Runway.mk

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss