Home / бабини рецепти / Ослободете се од болката во желудникот веднаш!

Ослободете се од болката во желудникот веднаш!

Ова се едноставни, но многу ефикасни рецепти од збирката на Мухамед Хамрајев, претседател на академијата на народната медицина во Узбекистан.

  1. 19118-750x400Пијте сок од тиква. На половина литар сок додадете 2 лажици мед и една лажица јаболков или вински оцет. Од овој сок болката веднаш престанува.
  2. Измелете и измешајте малку  пченка и малку грашок. Мешавината полиете ја со вода што врие и пијте. Ова е проверено народно средство против гастритис. Ако ве боли желудникот, болката моментално ќе престане.

Runway.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top