Free songs
Home / сведоштва

Category Archives: сведоштва

Feed Subscription

Со Палео исхрана ја победил мултиплекс склерозата

Со Палео исхрана ја победил мултиплекс склерозата

Денис Делогу од Ријека во книгата „Во шумата – Како ја совладав автоимуната болест со помош на Палео исхрана и функционална медицина“.инспиративно сведоштво за тоа како успеал да ја победи мултиплекс склерозата и да се врати во нормален живот,   ...

Read More »

Вал Килмер тврди дека ракот на грлото не го излекувал со помош на медицината

Вал Килмер тврди дека ракот на грлото не го излекувал со помош на медицината

Актерот Вал Килмер (57) во вторникот во текот на дружењето со обожавателите на Редит утврдил дека со молитва и љубов се излекувал од ракот, пишува „Дејли мејл“. На ревносниот следбеник на Христијанската наука која во Бостон во 1789 година ја ...

Read More »

Треба ли да молиме за лекови, за живот? – ПОСВЕТЕНО ДОСИЕ (ВИДЕО)

Треба ли да молиме за лекови, за живот? – ПОСВЕТЕНО ДОСИЕ (ВИДЕО)

Треба ли да молиме за лекови за живот? Oва ,,Досие,, авторот Анита Петровска Рајковиќ го посвети на својот татко кој почина од редок тип на тумор, но и на сите пациенти во Македонија кои боледуваат од рак или други болести ...

Read More »

Сведоштва за лекување рак со Газија – помага ли

Сведоштва за лекување рак со Газија – помага ли

Во Првата светска војна петролејот им го спасил животот на многу српски војници. Овој дериват го користеле и Грците и Турците за сузбивање стомачни заболувања, а француските лекари во 19 век на база на терпентин и петролеј правеле средство за ...

Read More »

16 години никој не знаел што и е – нејзината болест може секој да ја добие

16 години никој не знаел што и е – нејзината болест може секој да ја добие

Студентката Џенин Миени била опседната со танц, а денеска едвај може да стане од кревет. -Танцот беше мојот вентил, тоа беше мојот живот, мојата љубов, мојата страст. Сега единствена работа на која се радувам е кога се будам – дека ...

Read More »

Имам 60 години и овој зелнчук ми го поврати видот и отстрани маснотиите од црниот дроб

Имам 60 години и овој зелнчук ми го поврати видот и отстрани маснотиите од црниот дроб

Повеќето луѓе го ставаат своето здравје пред се и се целосно во право што го прават тоа. нашето здравје е најважна работа во животот и на неа секогаш треба да внимавате. Меѓутоа, да внимавате на здравјето е полесно да се ...

Read More »

Наместо лекови за Алцхајмер на сопругот му давала кокосово масло: Резултатот ги изненади докторите

Наместо лекови за Алцхајмер на сопругот му давала кокосово масло: Резултатот ги изненади докторите

Педијатарот Мари Т. Њупорт ја сподели приказната а својот сопруг Стив, на кого оваа болест му била дијагностицирана во неговите педесетти години. Неговите мозочни резени биле уништени и го загубил краткорочно памтењето. Користел класични лекови наменети за лечење на оваа ...

Read More »

Проверено: Постот е најдобра диета – чува од рак и ги топи килограмите

Проверено: Постот е најдобра диета – чува од рак и ги топи килограмите

Ако постите пет дена месечно значајно ќе го намалите ризикот за добивање срцеви болести, дијабетес и рак, тврди најновото истражување. Истражувачите од УКЛА Институтот за долговечност побараа од луѓето да го ограничат внесот на калории во текот на една работна ...

Read More »

Медицински феномен: Преживеа 27 инфаркти во еден ден

Медицински феномен: Преживеа 27 инфаркти во еден ден

Реј Вудхал, 54-годишник од англискиот град Веднесбари, проживеал вистинска животна драма откако доживеал срцев удар играјќи фудбал со пријателите. Но, вистинската борба почнала во болница каде за 24 часа доживеал 26 срцеви удари, а лекарите после секој се обидувале да ...

Read More »

Воениот лекар од Битола кој бил одликуван дури и од Султанот

Воениот лекар од Битола кој бил одликуван дури и од Султанот

Зоран Кардула за неговиот голем прадедо, воен лекар… “Тоа беше премногу болно за мојата баба па многу малку и зборуваше за тие настани. Тие изгубиле се, се им беше национализирано и само со 2 сандаци и малку вредни работи го ...

Read More »
Scroll To Top