Free songs
Home / природен лек (page 38)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

Еве како брзо да го сопрете крварењето ако се повредите

Еве како брзо да го сопрете крварењето ако се повредите

Кога неочекувано ќе се повредиме, првото и најважно нешто е да се дезинфицира раната и да го запреме крварењето. При мали повреди има некои трикови кои можат да ви бидат од помош кога немате риванол или алкохол. Запаметете ги! Ставете од лут ...

Read More »

Лек за јачмен во око

Лек за јачмен во око

Јачмен е чир или апсцес на горниот или долниот раб на очниот капак кој укажува на инфекција на очните жлезди. Иако јачменчињата обично се наоѓаат на надворешната страна на капакот, тие може да се појават и на внатрешната страна… Надворешно ...

Read More »

Чудесен лек од кора од калинка за стомачни инфекции

Чудесен лек од кора од калинка за стомачни инфекции

Овој лек помага при дизентарија, дијареа и ќе ве ослободи од цревни нарушувања, стомачни вируси, сламонелоза, чир на желудник и дисбактериоза на цревата. Не ја фрлајте кората од калинка. Исушете ја и чувајте ја. Чудотворен рецепт на рускиот исцелител Г.И. ...

Read More »

Смирува веднаш: Лек за киселини во желудник

Смирува веднаш: Лек за киселини во желудник

Киселините се едни од честите непријатели на желудникот. Постојат голем број лекарства кои докторот ќе ви ги препише со цел да се заштитите од киселините, но сепак постои еден единствен природен лек за нив. Киселините знаат да го разјадуваат желудникот ...

Read More »

Руски лек – лечи грип, ангина – лечи и рак на матка, бубрези..

Руски лек – лечи грип, ангина – лечи и рак на матка, бубрези..

Овој Руски народен лек се верува дека за 12 дена лечи: грип и ангина, третира упорни главоболки, астма, туберкулоза, болести на белите дробови, болести на дебелото црево, воспаление на крвните садови, гихт, болести на срцето, висок крвен притисок, бубрежни заболувања и ...

Read More »

Борец против ракот, шеќерот, притисокот,… а расте како плевел

Борец против ракот, шеќерот, притисокот,… а расте како плевел

Чичокaта (Helianthus tuberosus) во светот е позната како ерусалим артичока, а кај нас како див компир. Чичоката наместо скроб содржи инулин. Содржи и пробиотик кој го поттикнува развојот на корисните бактерии во цревата. Инулинот го нормализира варењето, ја опоравува цревната ...

Read More »

Чудо лековита домашна ракија со билки – еве како да ја направите

Чудо лековита домашна ракија со билки – еве како да ја направите

Лековитиот пијалок помага при настинка, болки во стомакот, аритмија, главоболка и што ли уште не. Лековитата ракија може да ја направи секој сам во домашни услови. Во рецептата се користат повеќе билки или лековити треви при што условот е тие ...

Read More »

ДОМАШЕН Лек за затнат нос – повторно нормално ќе дишете

ДОМАШЕН Лек за затнат нос – повторно нормално ќе дишете

Масло од ментол – Ставете неколку капки на едно марамче, а потоа вдишете околу 10 пати. Лук – Консумирајте го додека носот целосно не попушти, со било кој оброк. Ако можете да го поднесете мирисот и вкусот добро изџвакајте го ...

Read More »

Природни лекови за ПСОРИЈАЗА

Природни лекови за ПСОРИЈАЗА

Јаболков оцет Јаболковиот оцет може да се нанесува на кожата директно и да се користи во исхраната. Можете да додадете една полна чаша чаша јаболков оцет на водата во кадата, или да го натапкувате со натопен памук директно на раните. ...

Read More »

Лимоните имаат многу посилен ефект од хемотерапијата

Лимоните имаат многу посилен ефект од хемотерапијата

За лимонот веќе е докажано дека има силни анти-канцерогени својства. Освен тоа има и многу други полезни својста. Има многу силен ефект врз цисти и тумори. Ова растение лекува од рак, тестирано е на сите видови рак, а ако се ...

Read More »
Scroll To Top