Free songs
Home / природен лек (page 32)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

Имате слаба коса: Циметот го јакне коренот на косата – оцетот ги брише нечистотиите

Имате слаба коса: Циметот го јакне коренот на косата – оцетот ги брише нечистотиите

Ако сакате да блеснете со својата појава, односно со косата, нахранете ја од сопствената домашна работилница. Употребете продукти кои ги имате дома и ќе постигнете прекрасен изглед. Маска од тиква Тиквата одлично ќе ја нахрани косата, бидејќи е богата со ...

Read More »

Откриен чудесен лек за забоболка

Откриен чудесен лек за забоболка

Растението кое помага да се намали или целосно да се елиминира забоболката е наречено Acmella oleracea. Антропологот Франсоиз Барбира Фридман од Универзитетот во Кембриџ пред 30 години открила лек, додека живеела со мистериозно племе во Перу. – Ова растение беше ...

Read More »

Рецепт на московскиот кардиолог, против грип и настинка

Рецепт на московскиот кардиолог, против грип и настинка

Земете половина чаша сушена ехинацеја, која е многу добра за јакнење на имунитетот. Додајте половина чаша сушено нане. Нането е добар имуностимулатор, а има и лековито дејство за срцето и крвните садови. Прелијте со вотка до врвот на чашата и ...

Read More »

Лек за болките во половина, грб и нозе

Лек за болките во половина, грб и нозе

Доколку имате болки во половината, грбот, дури и нозете, кои претежно доаѓаат од премногу седење или голем физички напор, престанете да се грижите, постои потполно природно решение за вашите пробеми. По само неколку дена конзумирање на овие видови овошје, ќе ...

Read More »

Еве зошто мора да јадете ПРАЗ – ПРАЗ(ник) и за тело и душа

Еве зошто мора да јадете ПРАЗ – ПРАЗ(ник) и за тело и душа

Ценет како квалитетна и лековита билка бил одгледуван уште кај старите Египјани, Римјани и Грци, а Нерон во стариот Рим вовел закон за еднаш месечно да се јаде праз како лек за добар глас. Велшаните овој зеленчук го имаат за национален ...

Read More »

Што да пиете кога сте гладни, нервозни, отечени – пијалоци за спас

Што да пиете кога сте гладни, нервозни, отечени – пијалоци за спас

Сите во фрижидерот имаме млеко и вода, но дали сте знаеле дека овие ефтини пијалоци можат многу да направат за вас, освен да ви ја згаснат жедта? Еве кои се тие. Да ги зацврснете мускулите: Млеко Млекото е тука за ...

Read More »

Виновата лоза е лек – еве што се лечи

Виновата лоза е лек – еве што се лечи

Освен свежото грозје и виното, и листот на виновата лоза е лековит и богат со витамини и минерали. Во него има доста витамини (Ц, Е, А, Б6, како и ниацин, железо, влакна, рибофлавини, фолати, калциум, магнезиум, бакар и манган). Се ...

Read More »

Кромид на стапалото ЌЕ ВЕ СПАСИ од овие болести

Кромид на стапалото ЌЕ ВЕ СПАСИ од овие болести

Веројатно ја знаете изреката дека сите болести „доаѓаат“ преку нозете. Овој популарен рецепт ќе ви овозможи брзо да оздравите. За овој третман потребно ви е кромид, фолија и топли чиорапи. Најпрво исчистете го кромидот, излупете го на тенки парчиња и ...

Read More »

Домашен лек – Сок за намалување на триглицериди

Домашен лек – Сок за намалување на триглицериди

Овој сок го направив за мојот маж, бидејки имаше покачени триглецириди. Од овој сок испи две дози и ја проверивме крвта и навистина беа смалени маснотиите во крвта. Се земаат лимоните и убаво се мијат со вода и сода бикарбона. ...

Read More »

Манастирски природен антибиотик – лек против инфекции

Манастирски природен антибиотик – лек против инфекции

Формулата потекнува уште од средновековна Европа и делува како антибиотик. Овој лек има силна антивирусна и антигабична формула, но исто така ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфите во сите делови од телото. Одличен е и против кандида. Тајната е ...

Read More »
Scroll To Top