Free songs
Home / бабини рецепти (page 49)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Уникатна рецепта со боз за лечење на рак

Уникатна рецепта со боз за лечење на рак

За рецептата се потребни добро узреани плодови боз, кои наликуваат на боровинки и се берат во крајот на август и почетокот на септември. Плодовите не се мијат, се редат во големи тегли, при што се става ред боз, ред шеќер ...

Read More »

Народен лек кој ја лечи и најтврдата кашлица, бронхит и ларингит

Народен лек кој ја лечи и најтврдата кашлица, бронхит и ларингит

Овој напиток може да ја излечи и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина За подготовка на овој напиток треба прво да сварите 250 мл. млеко. Потоа додадете лажица путер и лажица мед. Промешајте и додадете добро ...

Read More »

Народен лек за витилиго

Народен лек за витилиго

Иако за витилигото се смета дека е неизлечива болест, сепак постојат некои народни лекарства кои можат да го спречат ширењето и да ги намалат белите флеки на кожата. Витилиго е пигментно заболување што се карактеризира со губење на бојата на кожата. ...

Read More »

Чудо – мелем за многу болести – по стар руски рецепт

Чудо – мелем за многу болести – по стар руски рецепт

Овој рецепт се врти низ интернет сајтовите веке неколку месеци и за него многумина велат дека навистина помага за лекување против бронхитис, отитис, ангина, изгореници, модрици, отворени рани, пукнатини на рацете и нозете, воспаление на јајниците и женски болести. Во ...

Read More »

Јадете маџун и заборавете на доктор

Јадете маџун и заборавете на доктор

Приказната за маџунот е стара колку и грозјето, а во Тиквешијата, според археолошките истражувања, одгледувањето на виновата лоза гради своја традиција повеќе од 2.000 години. До пред педесетина години во Кавадарци сите куќи за свои потреби произведуваа маџун, но, за ...

Read More »

Сирутка – блокира стрес, регенерира црн дроб, топи масти..

Сирутка – блокира стрес, регенерира црн дроб, топи масти..

Зајакнувањето на имунолошкиот систем е нејзин најголем адут. Додека пропратно ја зголемува енергијата, го поткрепува здравјето на зглобовите и мускулите, ги потпомага полезните цревни бактерии, го одржува оптималното метаболичко ниво и помага при топење на мастите. Сурутка помага во регенерација ...

Read More »

Трајно лекување на хемороиди со купка од камилица

Трајно лекување на хемороиди со купка од камилица

Хемороидите имаат различна етиологија на настанување, а за нивна превенција е потребно редовно пиење на течности, течна храна и хигиена. Луѓето често бараат решение против хемороиди од алтернативната медицина, па затоа ние денеска ви представуваме неколку решенија на природна база ...

Read More »

Лек за болки во увото стар 200 години !

Лек за болки во увото стар 200 години !

Еден орев внимателно се отвора на половина, со нож, се вади јатката од едната половина а лушпата се полни со масло. Внимателно се става на загреана рингла да врие околу 1-2 минути, притоа внимавајќи да не се истури маслото. Лушпата ...

Read More »

За да се опуштите и да не ве боли глава – Како да направите здрав пијалок од нане

За да се опуштите и да не ве боли глава – Како да направите здрав пијалок од нане

Покрај тоа што е совршен летен пијалок, чајот од нане е совршен сојузник за рамен стомак. Нането смирува и опушта, ефективно елиминира иритација на стомакот, сите дигестивни проблеми и надуеност.  Во неодамна спроведеното истражување, 95 % од испитаниците кои помирисале ...

Read More »

ЕФИКАСЕН ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ КАНДИДА

ЕФИКАСЕН ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ КАНДИДА

Кандидата е габичка која може да предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Се јавува често, но знае да биде тешка за искоренување. Овој лек, кој можете сами едноставно да го подготвите дома, е мошне ефикасен во борбата против кандидијаза. Потребни ...

Read More »
Scroll To Top