Home / бабини рецепти / Лек за болки во увото стар 200 години !

Лек за болки во увото стар 200 години !

uvo1Еден орев внимателно се отвора на половина, со нож, се вади јатката од едната половина а лушпата се полни со масло.

Внимателно се става на загреана рингла да врие околу 1-2 минути, притоа внимавајќи да не се истури маслото. Лушпата од оревот ќе испушти јод кој ќе се соедини со маслото а со тоа ќе се зголеми лековитоста на маслото. Се собира со шприц и внимателно се капнува во болното уво.

Болката веднаш се смирува.

www.nmd.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top