Free songs
Home / бабини рецепти (page 44)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Чудесен пијалак од цвекло, морков и јаболко – го убива ракот

Чудесен пијалак од цвекло, морков и јаболко – го убива ракот

Овoj “чудо од пијалак” кружи веќе долго време. Славниот г-дин Сето се колне во него. Тој сака на јавноста да и се привлече вниманието, особено на оние луѓе кои боледуваат од рак. Овој пијалак може да ве заштити од лошите ...

Read More »

Прочистете го организмот со ловоров лист

Прочистете го организмот со ловоров лист

Во триста грама врела вода, ставете 5 грама ловоров лист и гответе 5 минути. Подоцна тргнете го од оган ставете го во термос да отстои. Растворот исцедете го и пијте го во текот на целиот ден во мали голтки. Не ...

Read More »

Бабини лекови за Цистит

Бабини лекови за Цистит

Сок од краставица: Сокот од краставица е еден од најефикасните домашни лекови за третирање на циститис. Овој сок е мошне ефикасен деуретик. Шолја од овој сок, промешан со една кафена лажичка мед и една лажица свеж сок од зелен лимон ...

Read More »

Против ишијас

Против ишијас

1.Се вари зелката и се става на болното место. Облогите се менуваат три пати наден. Се меша од оваа маса на болното место и над неа се ставаат листовите од зелка. Се покрива со ленска крпа или газа, се држи ...

Read More »

Направете сами „тигрова маст“, крема против сите болки

Направете сами „тигрова маст“, крема против сите болки

Наменета е за болки во било кој дел од телото, како мускулите така и зглобовите, а помага и кај распираторните проблеми и главоболки. 10 капки етерично масло од еукалиптус 10 капки етерично масло од камфор или пеперминт 5 капки етерично ...

Read More »

Бабини рецепти – Лекови од ленено семе

Бабини рецепти – Лекови од ленено семе

Лененото семе содржи растителни масла во чиј состав влегуваат глицериди на линолната, линолеинската и стеаринска киселина, белковини, витамин А,јаглехидрати, органски киселини,слуз, ферменти, гликонид линамарин Против камен во мокрачата- да се пие по 1 лажица ленено семе, навечер и на утро ...

Read More »

Крвта ви е слаба – бабин рецепт како да ја подобрите крвната слика

Крвта ви е слаба – бабин рецепт како да ја подобрите крвната слика

Понекогаш, едноставно се случува имунитетот да опадне, мастите да се зголемат, а железото и хемоглобинот да се под нормалните граници. Што да правите, како да ја вратите вашата крвна слика во нормалните граници? Во продолжение, ви препорачуваме еден многу едноставен ...

Read More »

Трик со коj ќе престане да ве боли забот за 5 минути

Трик со коj ќе престане да ве боли забот за 5 минути

Се што ви е потребно е коцка лед која ќе ја ставите на просторот меѓу палецот и показалецот, и со нежни потези да го триете ова подрачје 5 до 7 минути. Според истражувањата, токму овој простор на дланката е местото ...

Read More »

Домашни лекови за хемороиди

Домашни лекови за хемороиди

Дали знаете дека околу 50% од населението ќе доживее хемороиди до 50 годишна возраст? Карактеризирани со потечени, воспалени вени во ректумот, хемороидите се всушност едни од врвните здраствени трендови во 2012 година што допринесува за масовна реклама за креми и ...

Read More »

Природно лечење на секретот, односно “белото прање”

Природно лечење на секретот, односно “белото прање”

“Бело прање” кај жените се појавува поради повеќе фактори. Овој секрет го предизвикуваат разни воспаленија на матката, габични заболувања, стрес, а може да биде и последица од користење на некои лекови. Секретот, односно “бело прање” е нормална појава кај жените ...

Read More »
Scroll To Top