Home / бабини рецепти / Чудесен пијалак од цвекло, морков и јаболко – го убива ракот

Чудесен пијалак од цвекло, морков и јаболко – го убива ракот

Овoj “чудо од пијалак” кружи веќе долго време. Славниот г-дин Сето се колне во него. Тој сака на јавноста да и се привлече вниманието, особено на оние луѓе кои боледуваат од рак.

1366303543Овој пијалак може да ве заштити од лошите клетки формирани во вашето тело или да го ограничи нивниот раст ! Г-дин Сето имал рак на белите дробови. Еден познат билкар од Кина, му препорачал да го зема овој лек. Тој го примал овој пијалак 3 месеци редовно и сега неговата здравствена состојба се врати благодарение на овој пијалок!

Едноставно е!

Ви треба еден корен од цвекло, еден морков и едно јаболко кои се комбинираат заедно за да направи сок!

Измијте ги наведените состојки , исечете ги на парчиња, ставете ги во соковник и веднаш испијте го сокот. Можете да додадете лимон за повеќе освежувачки вкус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top