Home / алтернативна медицина / „ГЛИНЕНА ПОГАЧА“ Лек за умртвување на клетките на туморот

„ГЛИНЕНА ПОГАЧА“ Лек за умртвување на клетките на туморот

Облогата се прави на следниот начин:

Земете прочистена глина. Пред употреба оставете ја глината да отстои еден ден на сонце, да се прочисти дополнително и да ја апсорбира сончевата енергија.

pita_breadВо глината ставете:

– 2 лажици брашно,
– 1 лажичка јаболков оцет,
– силен чај од камилица.

Сето тоа што убаво размешајте го за смесата да добие густина. „Погачата“ ставете ја таму каде што се наоѓа туморот. На „погачата“ ставете крпа и најлонска кеса, за да може да се загрее и да држи топлина.

Нека стои смесата на болното место точно 1:30 час, а потоа извадете ја и фрлете ја.

Погачата од глина ги вади клетките на туморот од телото. Затоа не смее да се чува повеќе од 1 час и половина, а потоа мора да се фрли.

Запомнете добро дека не смее повторно да ја употребувате истата смеса. Направете си нова ваква погача на истиот начин со нова глина и повторно нека отстои час и половина и потоа повторно фрлете ја.

Ставајте ги почесто овие облоги од глина и ќе бидете задоволни со резултатот.

www.napauza.mk

One comment

  1. Za kakva glina stanuva zbor kako procistena i kolku nije bas jasno

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top