Free songs
Home / бабини рецепти (page 30)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

Народен лек за Анемија

Народен лек за Анемија

Анемијата е почеток на многу здравствени тешкотии. Доколку имате мака со тоа, од овој рецепт ќе дојдете до исклучителни резултати. Народната медицина бележи повеќе рецепти за поправање нна крвната слика, односно зголемување на хемоглобините во крвта. Овој лековит еликсир е ...

Read More »

Индиска напивка за подобар интимен живот

Индиска напивка за подобар интимен живот

Измијте 30 грама суво грозје и сварете ги во неоштетен емајлирано тенџере со 200 мл млеко. Првично пијте го ова три пати на ден, а потоа зголемете износот на грозје на 50 грама, се додека не се средат проблемите. Шише ...

Read More »

Еликсир за цел организам – за имунитет и подмладување на телото

Еликсир за цел организам – за имунитет и подмладување на телото

Потребно: 100 мл ленено масло 2 лимона 1 голема главица бел лук 0,5 кг мед Постапка: Исчистениот бел лук, лимонот со кора и лимонот без кора ставете ги во блендер. Сомелената смеса помешајте ја со медот, додадете масло и се’ ...

Read More »

Ослободете се од главоболката и притисокот само за 20 минути!

Ослободете се од главоболката и притисокот само за 20 минути!

Доколку имате силна и неиздржлива болка во главата или патите од висок притисок, пробајте го овој природен лек кој ќе ви ја елиминира болката само за 15 до 20 минути. Подгответе облоги од газа или тенка памучна ткаенина. Здиплете ја ...

Read More »

Брадавици – Како да се ослободиме од нив?

Брадавици – Како да се ослободиме од нив?

Многумина од нас имаат или имале проблеми со брадавиците. Освен тоа што изгледаат многу грозно, ни сметаат во секојдневните активности, па посакуваме да се ослободиме од нив што побрзо.Еве неколку старински лекови кои се користат за отстранување на брадавиците 1. ...

Read More »

Природен мелем на Хаџи Наџа за рани, опекотини, плускавци – еве како да го подготвите

Природен мелем на Хаџи Наџа за рани, опекотини, плускавци – еве како да го подготвите

Состојки:    1 чаша вистински восок 1 чаша маслиново масло (или сончогледово) 1 лажица мед 1 парче од прополис Ставете ги сите состојки во сад и стопете, добро промешајте и на една чинија ставете неколку капки и оставете нека се ...

Read More »

Сами направете сок од краставица и мед за регулирање на крвниот притисок

Сами направете сок од краставица и мед за регулирање на крвниот притисок

Сокот од краставици, испиен на гладен стомак, е бесценето природно средство против запек, несоница и отоци по телото. А за да ги решите стомачните проблеми, секој ден пијте по една чаша свежо исцеден сок од краставици, засладен со мед ( ...

Read More »

Бабин рецепт за чистење шлајм од градите

Бабин рецепт за чистење шлајм од градите

Во 1 кг вода се ставаат 20 парчиња обичен локум ( без никакви додатоци ). Се вари да стигне до пола литар и пред крајот се ставаат 20 ментол бонбони (од краш зелените). Се вади смесата и се додаваат по ...

Read More »

ДОМАШЕН ЧУДОТВОРЕН ЛЕК: Подмладува и го поттикнува потемнувањето на белата коса!

ДОМАШЕН ЧУДОТВОРЕН ЛЕК: Подмладува и го поттикнува потемнувањето на белата коса!

Пробајте и ќе се уверите сами! Најпрво , според кажувањата на оние кои го пробале, ќе Ви се подобри видот, од диоптер минус 4 подобрување до минус 2 диоптер. Ќе забележите неверојатна позитивна промена на кожата и на целото тело, ...

Read More »

Природен лек за зголемена штитна жлезда

Природен лек за зголемена штитна жлезда

Во голема стаклена тегла, истурете по една чаша сок од морков, црна ротквица, цвекло, мед, во оваа смеса, додадете 1 литар вотка. Се меша добро и се остава да отстои во фрижидер 2 недели. Повремено се протресува содржината во теглата. ...

Read More »
Scroll To Top