Home / бабини рецепти / Рецепт на познат кардиолог од Москва против грип и настинка

Рецепт на познат кардиолог од Москва против грип и настинка

За овој лек ви се потребни две растенија: ехинацеа и нане.

Ехинацеата е добро позната билка која го јакне имунитетот, а нането во овој случај ја надополнува како имуностимулатор, со позитивно дејство врз срцето и крвните садови.

kapki ehinaceaПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

½ чаша сушена Ехинацеа

½ чаша сушено Нане

Вотка

Стаклена тегла

Runway

One comment

  1. Благодарност за рецептот, но според мене не е комнплетен. Не пишува дали треба да отстои само, на топло/ладно, колку време, се прецедува или не, начин на конзумирање … ? Ве молам доколку имате информации допишете ги за да можеме правилно да го конзумираме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top