Home / бабини рецепти / Индиска напивка за подобар интимен живот

Индиска напивка за подобар интимен живот

Измијте 30 грама суво грозје и сварете ги во неоштетен емајлирано тенџере со 200 мл млеко. Првично пијте го ова три пати на ден, а потоа зголемете износот на грозје на 50 грама, се додека не се средат проблемите.

suvo grožđeШише од овој пијалак традиционално се дава на невестата или младоженецот пред првата брачна ноќ. Традицијата потекнува од Индија, а потоа се шири во некои азиски земји каде и денеска се применува.

Тајната напивка со суво грозје, чии плодови содржат агринин, клучна хранлива состојка за третман на еректилна дисфункција, ги зголемува шансите за забременување, а посебно го подобрува квалитетот на спермата кај мажите.

Исто така ја зголемува на вкупната енергија. Во оригиналниот рецепт Индијците ставаат суво грозје, млеко и шафран.

Курир.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top