Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / алтернативна медицина (page 4)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Руски рецепт лекува чир на желудник за 7 дена

Руски рецепт лекува чир на желудник за 7 дена

Доколку имате проблеми со чир на желудникот, ви претставуваме руски народен лек кој може да ви помогне. Имено, рускиот тревар Г. И. Глубоког открива рецепт за патентирано средство за лечење на дизантерија, дијареа, колера, воспаление на слепото црево и салмонелоза. ...

Read More »

Јадете со сребрени лажици и вилушки – Среброто ги убива сите бактерии, појачува дејството на антибиотик

Јадете со сребрени лажици и вилушки – Среброто ги убива сите бактерии, појачува дејството на антибиотик

Бактериите имаат непријател, а тоа е среброто. За антибактериското дејство на овој благороден метал знаел уште Хипократ, но до денес никому не му било јасно како се случува тоа. Новите истражувања во магазинот „Translational Medicine“ направиле голем пресврт во борбата ...

Read More »

Јапонска техника: Како веднаш да ги смирите нервите – за буквално 1 минута

Јапонска техника: Како веднаш да ги смирите нервите – за буквално 1 минута

Јапонска техника за балансирање на емоциите и смирување на телото на брз и едноставен начин. Се што треба да направите е да го држите прстот од едната рака во текот на една минута, а потоа повторете ја постапката и со ...

Read More »

Како дома да го исчистите забниот камен без да одите на забар

Како дома да го исчистите забниот камен без да одите на забар

Најдоброто чистење на забен камен е од стоматолог, но има и доста народни рецепти со кои можете да се ослободите од него во домашни услови. 1. 30 грама кори од орев, потоа полијте ги со вода и варете ги 15 минути ...

Read More »

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

Најстрашната болест на 21 век, нормално е ракот. Многу истражувања и милиони долари се трошат на тезите за да се пронајде лек за оваа пеколна болест. Колку знаеме, напредок се уште нема. Од друга страна, статистиките покажуваат дека ракот е ...

Read More »

Пробајте го кинескиот рецепт кој ќе ви ги излечи сите болести!

Пробајте го кинескиот рецепт кој ќе ви ги излечи сите болести!

Доколку секојдневно, на одредено место на телото ставите коцка мраз, организмот ќе почне да се подмладува, многу болести исчезнуваат, а вие ќе бидете здрави, расположени и полни со енергија. Човечкото тело поседува едно потполно единствено место. Доколку секојдневно ставате коцка ...

Read More »

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Куркумата длабински ја чисти кожата, ги отстранува мртвите клетки и други нечистотии од површината на кожата, ја стимулира работата на лимфните жлезди и циркулацијата на крвта, а поради нејзините анти-воспалителни ефекти, ги намалува акните, го зголемува сјајот и природната pH ...

Read More »

Ве болат зглобовите? Пробајте го овој чудотворен руски мелем

Ве болат зглобовите? Пробајте го овој чудотворен руски мелем

Постојат повеќе причини за болка во зглобовите – траума, преоптеретување, скршеница, артритис, реума…За да си помогнете направете лековит мелем во чија основа се медот, сенфот, солта и водата. Овој рецепт на руската народна медицина се подготвува од едноставни состојки, кои ...

Read More »

Ослободете се од забоболка за пет минути – со овој домашен лек

Ослободете се од забоболка за пет минути – со овој домашен лек

Спасот за непријатната болка во забите е каранфилчето, зачин со сладок вкус кој има бројни лековити својства. Имено, каранфилчето содржи еугенол, моќен анестетик и антисептик кој ја запира болката, а истовремено ја чисти вашата уста и може да се користи ...

Read More »

Срцето ви работи забрзано и ви прескокнува – Еве што треба да направите

Срцето ви работи забрзано и ви прескокнува – Еве што треба да направите

Често ви се случува да добиете напад на силно, забрзано „чукање“ на срцето поради стрес или без никаква причина? Тоа е честа појава која подеднакво им се случува и на мажите и на жените, на сите возрасти. Чувството е многу ...

Read More »
Scroll To Top