Home / бабини рецепти / Рецепт со кора од лимон за да ги отстраните болките во зглобовите

Рецепт со кора од лимон за да ги отстраните болките во зглобовите

Во тегла ставете кора од два излупени лимони и налејте врз нив маслиново масло да врвот на теглата.

limon.jpg-500Затворете ја теглата и оставете ја да отстои така две седмици.

После тоа лекот е спремен за употреба. Нанесете го на чиста газа, ставете го на болниот зглоб, потоа ставете чисто кесе и замотајте го местото со волнен шал.

Оваа постапка направете ја навечер и ноќевајте со облогата. Следното утро ќе почувствувате големо олеснување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top